Casillas ve Xavi'den Arda Turan eleştirisi!

İspanya Kral Kupası'nda oynanan Atletico Madrid - Barcelona maçında sinirlenerek çıkan kramponunu fırlatan Arda Turan'ın hareketine bir tepki de Xavi ve Casillas'tan geldi.

Casillas ve Xavi'den Arda Turan eleştirisi!

Real Madrid'in kalecisi İker Casillas, katıldığı bir tanıtım etkinliğinde gazetecilerin konuya ilişkin sorusunu yanıtladı. Aslında bu sorunun Arda Turan'a yöneltilmesi gerektiğini belirten Casillas, "Benim söyleyebileceğim; biraz kötü hedef alıyor" diyerek esprili bir yanıt verdi. Daha sonra Casillas, ""Her türlü halde sahalarda görülmemesi gereken bir hareket. Barcelona, daha iyi oynadığı için Atletico Madrid'i eledi" değerlendirmesinde bulundu.

Barcelona'nın takım kaptanı Xavi Hernandez'e de düzenlediği basın toplantısında, Arda Turan'ın hareketiyle ilgili soru yöneltildi. Bu hareket ve sonrasında verilen kararın kendisini şaşırttığını dile getiren Xavi, "Açık bir direkt kırmızı kartlık bir olay ama tabii kararı ben değil, başka kurumlar veriyor. Ceza vermek bizim işimiz değil ama bu tip hareketlere müsaade edilemez. Bana göre açık bir kırmızı kart" diye konuştu.

Öte yandan, Marca gazetesinin resmi internet sitesinde düzenlenen "Arda'nın hareketinin ceza alması gerektiğini düşünüyor musun?" başlıklı ankete 7 bin dolayında oy verildi. Oyların yüzde 80'den fazlasında, "Şiddet içeren tüm hareketler cezalandırılmalıdır" görüşü savunuldu.


Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2015, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327