Çavuşoğlu: İsrail güçlerini lanetliyorum, bu bir katliam!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gazze'deki Kudüs protestosunda yaşanan can kayıplarıyla ilgili konuştu. Çavuşoğlu, İsrail'in tutumunu 'devlet terörü' olarak tanımlarken, yaşananlar için 'katliam' ifadesini kullandı

Çavuşoğlu: İsrail güçlerini lanetliyorum, bu bir katliam!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber'de Kudüs'te yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

" İsrail güçlerini ve İsrail hükümetini lanetliyorum. Burada bir katliam var. Bunun sebebiABD'nin tüm dünyaya rağmen, ben karar aldım yaparım anlayışıyla attığı adımlar. ABD, hukuk dışı bir şekilde Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdı. Uluslararası hukukun temel ilkelerini ve tarihsel gerçekleri hiçe saydılar. Bu ABD'nin inandırıcılığı ve itibarına da zarar verdi.

Avrupa Birliği'nin bu konuda bizimle aynı düşündüğünü biliyoruz. Fakat aynı düşünmek yetmez, bir an önce adımlar atılmalı. Ve ABD'nin aldığı karara karşı güçlü bir şekilde durmak gerekiyor. ABD bu karar sonrasında birçok ülkeyi tehdit etti.

Herkes sussa biz susmayız. Filistin davasının savunucusu olacağız.

Filistinliler bomba atmıyor, roket atmıyor. Sivil bir şekilde yürüyorlar. Burada bir devlet terörü var. Şu anda 37 şehidimiz var, bu sayı da artabilir. Bu bununla da sınırlı kalmayabilir. Bu yanlışlara devam edilirse, korkarım ki bölge felakete doğru sürüklenebilir. Emareler de bunu gösteriyor."

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327