Çavuşoğlu konferansı son anda iptal etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Münih Güvenlik Konferansı'nda sunum yapacağı oturuma İsrailli temsilcilerin de katılacağını öğrenince konferansı iptal etti.

Çavuşoğlu konferansı son anda iptal etti

Çavuşoğlu, Berlin Büyükelçiliğinde Batı Avrupa Başkonsolosları toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında, bir gazetecinin Münih Güvenlik Konferansına katılmamasının nedenini sorması üzerine, davetin Başbakan Ahmet Davutoğlu'na da geldiğini ancak seçim öncesi ve ülke gündeminin yoğunluğu nedeniyle Davutoğlu'nun katılamayacağını bildirdiğini ifade etti.

Mevlüt Çavuşoğlu, "Ben konferansa katılacaktım fakat Ortadoğu oturumunda İsrailli temsilcileri sonradan koydukları için katılmama kararı aldık. Fakat Almanya ile ilişkilerimiz sadece Münih Konferansıyla sınırlı değil. Konferans, esasen ikili ilişkilerimizi ilgilendiren bir konu değil, uluslararası bir konferans. O nedenle bu Almanya'ya yönelik bir tavır da değil" dedi.

Almanya'da bugün yapılacak 51'inci Münih Güvenlik Konferansı'na, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun da katılacağı belirtilmişti.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327