Çelik’ten Velilere Karne Uyarısı

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, yarıyıl karnesi öncesi, anne ve babalara karne uyarısında bulundu.Sadece karnelerinde yer alan notlarla çocukların değerlendirilmemesi gerektiğini kaydeden Çelik, notların ebeveynlerin çocukları...

Çelik’ten Velilere Karne Uyarısı
Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, yarıyıl karnesi öncesi, anne ve babalara karne uyarısında bulundu.
Sadece karnelerinde yer alan notlarla çocukların değerlendirilmemesi gerektiğini kaydeden Çelik, notların ebeveynlerin çocukları ile ne kadar ilgilendiklerinin göstergesi olduğunu kaydetti. Çelik, "Değerli anne ve babalar, sevgili çocuklarımızın, bu gün alacakları yarıyıl karnesi ile ilgili, ilk değerlendirmeyi mutlaka çocuklarınızla birlikte yapın. Mutlaka çocuğunuzun kendini değerlendirmesi için, ona bir fırsat tanıyın. Karnede gördüğünüz iyi notlar üzerinde durun ve memnuniyetinizi çocuğunuza belirtin. Düşük notlara ilişkin ifadelerinizi özenle seçin, tehditkar ve çocuğunuzda kaygıya yol açacak ifadelerden kaçının. Çocuğunuzun daha az başarılı olduğu derslere, nasıl yardımcı olabileceğinizi ona sorun ve çalışarak başarılı olabileceği yönünde, çocuğunuza ümit verin. Çocuğunuzun karnesi nasıl olursa olsun, onu sevdiğinizi gösterin, aldığı kırık notların, dünyanın sonu olmadığını, derslerine daha fazla çalışarak başarılı olabileceğini anlatın. Bir çocuk için en değerli hazine, anne ve babasının onu sevdiğini ve değer verdiğini bilmesidir. Kırık notlar için, asla çocuğu cezalandırma ve küçük düşürme yöntemine başvurmayın. Unutmayın ki; bu çocukta özgüven kaybına neden olacaktır" dedi.
Öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Çelik, "Sevgili öğrenciler, 2 hafta sürecek yarıyıl tatilinde dinlenirken, aynı zamanda her fırsatta kitap okuyun. Kendi durumunuza göre, ihtiyaç duyduğunuz dersleriniz varsa, konu tekrarı yaparak zamanı iyi değerlendirin" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327