Cemevi İnşaatina Ordu Büyükşehir Desteği

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Alevi Kültür Derneği tarafından inşa edilen cemevini ziyaret etti.Ordu Alevi Kültür Derneği Başkanı Tuncay Özenç ve yönetim kurulu tarafından karşılanan Başkan Enver Yılmaz, sürdürülen...

Cemevi İnşaatina Ordu Büyükşehir Desteği
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Alevi Kültür Derneği tarafından inşa edilen cemevini ziyaret etti.
Ordu Alevi Kültür Derneği Başkanı Tuncay Özenç ve yönetim kurulu tarafından karşılanan Başkan Enver Yılmaz, sürdürülen inşaatın dernek yönetimi ve üyelerinin katkıları ile artık belirli bir noktaya geldiğini, bundan sonraki süreçte Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sağlayacağını söyledi.
“BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”
Başkan Enver Yılmaz, seçim öncesi taahhüt ettikleri konulardan bir tanesinin de Ordu’da kendilerine getirilen projelere sonuna kadar destek olacakları konusunda olduğunu hatırlatarak, “Seçim öncesi vaatlerimizden bir tanesi de Büyükşehir Belediyesi olarak taraflı tarafız bütün derneklere, yapılara destek olacağımızı söylemiştik. Alevi Kültür Derneklerimizin de Ordu’da ki Altınordu ilçemizde böyle bir mekana ihtiyacı olduklarını biliyorduk. Biz üzerimize düşeni yapacağız. İnşallah kış mevsimine kadar etrafını çevirmek suretiyle, bu mekanı kısmen de olsa hazır hale getirebilirsek ilk toplantımızı yine burada biraz daha kalabalık bir şekilde sizlerle yapmak isteriz” dedi.
Alevi Kültür Derneği Dernek Başkanı Tuncay Özenç ise Başkan Enver Yılmaz’a teşekkür ederken, 20 yıldır özlemi içerisinde oldukları cemevinin verilecek destekle kısa bir süre içerisinde hizmete kazandırılacağını ifade etti. Dernek Başkanı Özenç yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Alevi Kültür Derneği Ordu Şubesi olarak 20 yıldır Ordu’da bir kültür merkezi cemevi özlemi istemi gayreti içerisindeyiz. Tabi bunu yapmak şimdiye kadar pek mümkün olmadı, arsa konusunda sıkıntılarımız oldu, mali konularda sıkıntılarımız oldu, dolayısıyla ancak geçen yıl temel atmak nasip oldu. Tabi proje itibariyle büyük bir proje. Kendi iç dinamiklerimiz ve kendi sağladığımız kaynaklarla belli bir noktaya getirmeye çalıştık.Tabi son noktada da bütün kaynakları tüketmiş ve ciddi anlamda da inşaatımızı da durdurmuştuk. Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsun bu noktada devreye girdi ve inşaatın geri kalanıyla ilgili taleplerimizi temin edeceğini söyledi. Biz Büyükşehir’e, Enver Yılmaz Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kendisine ve ekibine minnettarız.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327