Cemil İpekçi'nin "don" isyanı

Bodrum'da kolunu böcek ısırması sonucu hastaneye kaldırılarak tedavi edilen Cemil İpekçi, kontrol için hastaneye geldi. İpekçi, hastane çıkışında evinin çevresindeki alanın yeteri kadar temiz tutulmadığı gerekçesiyle tepki gösterirken, halk plajında denize girdiğini söyleyen İpekçi, "Donlarla insanlar denize giriyor. Halk plajıymış. O zaman bende denize çıplak gireyim. Donla girmek ne demek?" dedi.

Cemil İpekçi'nin

Böcek ısırması sonucu hastaneye kaldırılan ve tedavisinin ardından taburcu edilen Cemil İpekçi, yeniden kontrol için Bodrum Devlet Hastanesi'ne geldi. Yarım saat hastanede kalan İpekçi çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sinirli olduğu gözlenen Cemil İpekçi, denize girdiği halk plajının ve evinin etrafındaki sokağın yeteri kadar temiz olmadığını savunarak şikayetini dile getirdi.

"Millet olarak herkes Cumhurbaşkanı kim seçilecek kim seçilmeyecek onun peşinde" diyen İpekçi "Ama unutuluyor ki Cumhurbaşkanı kim seçilirse seçilsin en önemlisinin sağlığımız olduğunu düşünüyorum. Sahillerde belediyelerin çok dikkatli olması gerekiyor. Dünyanın her yerinde halka açık olan yerler veya kapalı yeler yerler muhakkak sabaha karşı ilaçlanır. Çöpleri alıyorlar ama çöp tenekelerinin de temizlenmesi lazım, kokusu kalıyor. " dedi.

Kumbahçe halk plajında denize girdiğini anlatan İpekçi "Deniz kenarında oturanlar da dikkat etsin. Son derece sinirli ve kızgınım. Halkımızda temiz değil. Yiyor içiyor çöpünü orada bırakıyor. Halk plajındayız donlarla insanlar denize giriyor. Halk plajıymış. O zaman bende denize çıplak gireyim. Donla girmek ne demek? Belediye zabıtasının kontrol etmesi gerekir. İlla seçim mi olması lazım. Kendi kardeşim olsa kabul etmiyorum. Buradan herkesi davet ediyorum. Lütfen o belediye çöp tenekeleri yıkanmıyorsa onun protestosunu yapsınlar. Lütfen denize girdikleri yerler temizlenmiyorsa onun protestosunu yapsınlar. Yanlarındaki çöp atıyorsa onu uyarsınlar. İktidarlar değişip yaşayabiliriz ama hastalıklarla yaşamamız mümkün değil" diye konuştu.

"Bir meydan için protesto yaptılar sağlıkları için yapmıyorlar"

Kolunu işaret ederek "Kolum davul gibiydi" diyen Cemil İpekçi yarın da kontrole geleceğini söyledi. İpekçi sözlerine şöyle devam etti: "Zehirlenip anında alerjik bünye olsa ölebilirsin de. Herkes Cumhurbaşkanı kim seçildi, iktidara kim geldi? Kim gelirse gelsin, biz adam olmadıktan sonra, normal şeylere protesto koymadığımız sürece hangi iktidar gelirse gelsin yine şeyler olacak. Hastaneye geliyorsunuz. Ben bir vatandaşım ev emekliyim. Şöhret olabilirim. Ama emekliyim niye özel hastaneye gideyim. Senelerdir sigortamı ödemişim tabi ki devlet hastaneme geleceğim. Doktorlar da, hemşirelerde çok iyi ama verilen imkan sanki kasaba hastanesi gibi. Bir meydan için dünya protestosu yaptılar, haklılar ama sağlıkları, eğitimleri için yapmıyorlar. Nasıl bir milletiz. Onun için son derece üzgünüm ve sinirliyim. İktidarla muhalefette işim yok"


Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327