“cennet Ya Burasıdır, Ya Da Buranın Altındadır” Sözü Tescillendi

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, “Cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır” sözü için marka tescili aldı.Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, İlçe Belediyesi olarak Türk Patent Enstitüsü’ne...

“cennet Ya Burasıdır, Ya Da Buranın Altındadır” Sözü Tescillendi
Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, “Cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır” sözü için marka tescili aldı.
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, İlçe Belediyesi olarak Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulunarak, “Cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır” sözü için marka tescili aldıklarını belirtti. Tarihi kaynaklarda, Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad’ın Beyşehir’in güzelliklerine ve Beyşehir Gölü’ne hayranlağını, “Cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır” sözü ile dile getirdiğini ifade eden Özaltun, bu tarihi sözün marka tescilini alabilmek için söz konusu müracaatı yaptıklarını vurguladı.
Yaptıkları başvuruya Türk Patent Enstitüsü’nün olumlu cevap verdiğini belirten Özaltun, “Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad’a ait olan ‘Cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır’ sözü, Selçuklu Devleti’nin yazlık başkenti olan Beyşehir’i en iyi şekilde ifade etmektedir. Tarihi, doğal, kültürel zenginlikleriyle herkesi kendine hayran bırakan Beyşehir’in turizmine, tanıtımına ve marka değerine büyük katkı saylayan, ‘Cennet ya burasıdır, ya da buranın altındadır’ sözü için başlaştığımız çalışmaların sonunda marka tescilini aldık. Türk Patent Enstitüsü’ne farklı alanlarda da başvurular yaptık, inşallah bunlar da olumlu sonuçlanacak ve Beyşehir’in değerlerine sahip çıkarak geleceğe taşımaya devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327