Çerkezköy Kaymakamı Kubilay, Eğitim Kampüsü’ne Destek İstedi

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay, hayırsever vatandaşlardan ilçede yapılmakta olan eğitim kampüsüne destek istedi.Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, ilçede eğitim öğretime katkı veren hayırsever vatandaşları,...

Çerkezköy Kaymakamı Kubilay, Eğitim Kampüsü’ne Destek İstedi
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay, hayırsever vatandaşlardan ilçede yapılmakta olan eğitim kampüsüne destek istedi.
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, ilçede eğitim öğretime katkı veren hayırsever vatandaşları, Yalı Restoran’da verdiği öğle yemeğinde ağırladı. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın eşi Fisun Kubilay ile birlikte katıldığı programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Nayır, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz ve eşi Müjgan Karagöz, Bony Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gülkaya, Özcanlar Tekstil Genel Müdürü Sait Yazı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin, Narin Tekstil Fabrika Müdürü İbrahim Erdem Arman, Tekstil Vakfı Başkanı Zeynep Vural ve Ergun Gabralı katıldı.
Yemek sonrası konuşma yapan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, "Bizim en esaslı meselemiz eğitimdir. Bütün önceliğimizi eğitime adadık. Bu doğrultuda ‘Eğitim Kampüsü’ projesi hazırladık" dedi. Çerkezköy’ün bir sanayi kenti olduğunun altını çizen Kaymakam Kubilay, "İlçemizde yüzlerce sanayi kuruluşu ve binlerce çalışan var. Geçtiğimiz yıl öğrenci nüfusumuz yüzde 12 artmış. Nüfusumuz ise her yıl ortalama yüzde 8 artıyor. 10 yıl sonraki öğrenci sayımız 60 bin olarak tahmin ediliyor. Hızlı nüfus artışı nedeniyle neredeyse bütün okullarımızda 2’li öğretim yapılıyor. Bu da eğitimin kalitesini düşürüyor" diye konuştu.
Eğitim Kampüsü projesi kapsamında Ambardere mevkiinde 135 dönümlük bir alanın kendilerine tahsis edildiğini ifade eden Kaymakam Kubilay, "Proje için bize tanınan 2 yıllık süre başladı. Amacımız, ilçemizdeki tüm liseleri bu ‘Eğitim Kampüsü’ne taşımak ve liselerden boşalacak binaları da ilkokul ve orta okullarımıza tahsis etmektir. Böylece eğitim öğretim için ilçemizdeki fiziki imkan artacaktır. Okullarımızda ikili eğitim vermekten kurtulacağız. Eğitimin kalitesi de artmış olacak" ifadelerini kullandı.
Konuşmasına, bölgedeki hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunarak devam eden Kaymakam Metin Kubilay, "Bu eğitim kampüsüne 17 ile 39 arası bina yapılabilecek. 14 ay içinde ilk kazmayı vurmamız gerekiyor. Aksi takdirde başa döneriz. Bu da ciddi bir zaman ve emek kaybına neden olacaktır. Bunun olmaması için her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.
Bölge sanayicisinin en önemli ihtiyaçlarından birinin de kalifiye eleman olduğunu söyleyen Kaymakam Kubilay, halk eğitimi kampanyası ile de sanayicinin kalifiye eleman ihtiyacına da cevap vereceklerini önümüzdeki yıl en az 500 kurs düzenlemeyi ve 10 bin kursiyere ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. iyoruz" dedi.
Kaymakam Kubilay, konuşmasının ardından ilçede eğitim-öğretime katkı veren hayırsever vatandaşlara plaket vererek teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327