Çevrecilerden Mogan İçin Ret Oyu Veren Chp’lilere Tepki

Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖLDER) üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li üyelerin Mogan Gölü Kurtarma Protokolü’ne ‘ret’ oyu vermesini protesto etti.GÖLDER Başkanı Gürsel Demirci ve...

Çevrecilerden Mogan İçin Ret Oyu Veren Chp’lilere Tepki
Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖLDER) üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li üyelerin Mogan Gölü Kurtarma Protokolü’ne ‘ret’ oyu vermesini protesto etti.
GÖLDER Başkanı Gürsel Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, Mogan Gölü üzerinde Göktürk adlı gezi teknesinde yaptığı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gölbaşı Belediyesi arasında Mogan Gölü’nü kurtarmak adına “Mogan Gölü’nü Kurtarma Protokolü” imzalandığını hatırlattı. Mogan Gölü tabanında yer alan, gölü içten kirleten bir kaynak olan çamur tabakasının ortamdan alınması ile göl tabanında yer alan içsel kirletici kaynağın ortadan kalkarak gölün kirlilik düzeyinin en aza inmesi, göldeki sığlaşmanın önlenmesi, gölün su derinliği ve su hacminin artarak göldeki mevcut sucul ekosistemin eski doğal konumuna dönmesi, gölü besleyen derelerin ıslahı ve göl çevresinin bütüncül bir planlama anlayışıyla düzenlenmesi amacı ile imzalanan bu protokolün ‘tarihi bir imza’ niteliğinde olduğunu vurgulayan Demirci, “Gölbaşı Belediye Meclisi’nde AK Parti, MHP ve CHP’li üyeler hep birlikte protokole ‘evet’ derken, Ankara Büyükşehir’in CHP’li temsilcilerinin protokole ‘ret’ oyu vermesini manidar buluyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde birçok defa Mogan’ı kurtarmak adına önerge veren CHP’lilerin şimdi Gölbaşı’nın geleceği için imza atanlara karşı çıkmış olmalarına anlam veremiyoruz. Bu tepkimizin CHP’nin Gölbaşı temsilcilerine olmadığının altını çizmek isteriz. Onlar da bizler gibi Gölbaşı’nın geleceğini düşünen isimlerdir. O yüzdendir ki bu tarihi protokole Gölbaşı Belediye Meclisi’nde ‘evet’ diyerek, onurlu bir tavır sergilemiş ve bu taşın altına ellerini koymuşlardır. Kendilerini bir kez daha takdirle karşıladığımızı ifade eder, teşekkürlerimizi sunarız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327