Ceylanpınar’ın Tapu Sorunu Çözülüyor

Türkiye’nin tek tapusuz ilçesi olan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde sorun çözüme kavuşuyor.TBMM’ye sunulan torba yasada, Ceylanpınar’da tapu sorununun çözüme kavuşturulması yönünde ilçenin taşınmaz mallarının hak sahiplerine...

Ceylanpınar’ın Tapu Sorunu Çözülüyor
Türkiye’nin tek tapusuz ilçesi olan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde sorun çözüme kavuşuyor.
TBMM’ye sunulan torba yasada, Ceylanpınar’da tapu sorununun çözüme kavuşturulması yönünde ilçenin taşınmaz mallarının hak sahiplerine satışı öngörülüyor. Ceylanpınar ilçesinin tamamına yakınının hazine malı olmasından dolayı yapılan çalışmada sağlık, eğitim gibi kamu alanlarının dışında kalan araziler belediyeye devredilecek. Toplam 15 mahalleden oluşan ilçedeki taşınmaz gayrimenkullerin satışı, belediye tarafından belirlenecek rayiç fiyatla hak sahiplerine satılacak.
Tapu sorununun çözümünden memnun olduklarını ifade eden ilçe esnafından Zeyneddin Arga, "Ceylanpınar için bugün tarihi bir gün. Utanç duyduğumuz bir tarih artık kapanıyor. 1955 yılından bu yana evimiz hazine arazisi olarak geçiyor. Torba yasadan çıkan bu karar için çok sevinçliyiz. Geç oldu ama yine de mutluyuz. Ceylanpınar’ın tapu sorunu için şimdiye kadar 20 bin imza toplamıştım. Artık buna gerek kalmadı. Tapu sorunu konusunda emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327