Chp, 91. Yıldönümünü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanlığı, 91. kuruluş yıldönümü nedeniyle basın açıklaması düzenledi.Cumhuriyet Halk Partisi, 91. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanlığı’nda kuruluş...

Chp, 91. Yıldönümünü Kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanlığı, 91. kuruluş yıldönümü nedeniyle basın açıklaması düzenledi.
Cumhuriyet Halk Partisi, 91. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanlığı’nda kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen basın açıklamasına; CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Atar, CHP Şahinbey İlçe Başkanı İ.Halil Özdemir, CHP Oğuzeli İlçe Başkanı Süleyman Maş ve çok sayıda partili katıldı.
Basın açıklamasını CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Gökdağ yaptı. Mehmet Gökdağ, geçtiğimiz günlerde yapılan kurultay çalışmaları nedeniyle geniş kapsamlı bir kutlama yapamadıklarını söyledi.
Cumhuriyetin 91. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını vurgulayan Gökdağ, şunları söyledi:
“91 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli iki eseri vardır. Biri Cumhuriyet, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisidir. CHP, Türkiye’nin kalkınmasında, ekonomik yapılanmasında, çok partili hayata geçişinde, demokraside, sosyal devletin oluşmasında, kadın haklarından, işçi haklarından emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi ve CHP’ye gönül verenler o günden bu yana, 91 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için çalıştı, çalışıyor ve çalışacaktır.
Emperyalizme karşı, mücadele vermiş ve bunu başarmış bir parti olarak geçmişte olduğu gibi haksızlıklara karşı, yolsuzluklara karşı, adaletsizliklere karşı, hukuksuzluğa karşı, tüm halkımızla birlikte yeniden bir kurtuluş savaşı mücadelesi vermek zorundayız.
Bu duygu ve düşüncelerle; Partimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, eski Genel Başkanlarımızdan merhum İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’i şükranla anıyoruz. Onurlu yürüyüşümüz halkla birlikte, çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkana kadar devam edecektir.”
Basın açıklamasının ardından parti binasında kokteyl düzenlendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327