CHP'de PM'ye Bursa'dan üç isim!

CHP'de 37. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) üyeliği için yapılan oy sayımı sona erdi. CHP'nin üç Bursa Milletvekili PM'ye seçildi. CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Orhan Sarıbal PM'de yer aldı.

CHP'de PM'ye Bursa'dan üç isim!

CHP'de 37. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi üyeliği için adaylık başvuruları son bulmuş, 52 kişinin seçileceği çarşaf listede aday sayısı 222 olmuştu.

15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu için toplam 50 kişi aday olmuştu. Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi için 80, Bilim, Kültür ve Sanat Platformu için 12, Yüksek Disiplin Kurulu için ise 15 isim belirlemişti.

Kurultayda 60 kişiden oluşan PM'ye, Bilim, Kültür ve Sanat Platformu'ndan (BKSP) girecek 8 isim belirlenirken, diğer 52 kişilik listenin kotaların uygulanmasının ardından açıklanacağı bildirildi. 15 kişiden oluşan YDK listesinin de daha sonra duyurulacağı belirtildi.

EN ÇOK OYU ALAN FAİK ÖZTRAK

Fakat resmi olmayan sonuçlara göre; Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak delegeden en fazla oyu olan isim oldu. Öztrak, 982 oyla PM seçimlerinde ilk sırada yer aldı.

Öztrak'ı Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu 862 oyla, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise 855 oyla izledi.

Eski CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Turuntay Nalbantoğlu 848, Genel Başkan Yardımcılarından Oğuz Kaan Salıcı, 844, Onursal Adıgüzel ise 836 oy aldı.

PM'YE BURSA İMZASI!

CHP'nin üç Bursa Milletvekili de PM'ye seçildi.

CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Orhan Sarıbal PM'de yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327