Chp Kadın Kollarından Kadına Şiddet Açıklaması

CHP Kadın Kolları Nazilli İlçe Teşkilatı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla mor kurdele dağıttı.Parti binasında düzenlenen basın açıklamasına, CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Çankır,...

Chp Kadın Kollarından Kadına Şiddet Açıklaması
CHP Kadın Kolları Nazilli İlçe Teşkilatı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla mor kurdele dağıttı.
Parti binasında düzenlenen basın açıklamasına, CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Çankır, Kadın Kolları Başkanı Dudu Kutlu ve partililer katıldı. Kadına yönelik yapılan şiddeti nefretle kınadığını belirterek, basın açıklamasını okuyan CHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Dudu Kutlu; “2014 Türkiye’sinde kadınlar öldürülüyor, çocuklar öldürülüyor, emekçiler öldürülüyor. Kadın cinayetleri, kadın intiharları, taciz ve tecavüz olayları artarak devam ediyor. Kadınlar hiçbir dönem yaşamadıkları kadar baskı ve şiddet altında.. 2013’de 237 kadın öldürüldü.2014’ün ilk 10 ayında bu sayı 255’e yükseldi. Bunlardan 12 kadın, tehdit edildiği için koruma başvurusu yapmasına rağmen gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle hayatlarını kaybetti. Sadece ekim ayında 29 kadının yaşam hakkı elinden alındı. Yine bu yıl güvencesiz çalışan 101 kadın iş cinayetlerinde hayatlarını kaybetti. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz” dedi.
Basın açıklamasının ardından Uzun Çarşı’da stant açan CHP’li kadınlar, aile içi şiddeti protesto etmek amacıyla ‘mor kurdele’ dağıttı. CHP’li kadınlar, bilgi almak isteyen erkeklere de mor kurdele takarak destek aldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327