CHP'li Eren Erdem'e şok!

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında yurtdışına çıkış yasağı kararı verildi. Erdem'in yurtdışı yasağına ilişkin kararın 22 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamenin kabul edilmesinden dolayı olduğu belirtildi. Erdem sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bir rutin ve planlı seyahat ile öğrendiğim yurtdışına çıkış yasağı üzerinden yürütülen tezviratla da hukuk önünde hesaplaşacağımı kamuoyuna bildiririm" dedi.

CHP'li Eren Erdem'e şok!

Habertürk Haber Merkezi'nden Gökhan Artan'ın edindiği bilgiye göre; CHP İstanbulMilletvekili Eren Erdem, Almanya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na geldi. Erdem'in yurtdışına çıkmasına izin verilmedi. CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında, 22 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildiği, bu nedenle yurtdışına çıkış yasağı konulduğu belirtiliyor. Öte yandan Erdem'in eşi ve çocuğunun ise yurtdışına çıkmasına izin verildi.

İLK DURUŞMA 19 EYLÜL'DE

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu'nca hazırlanan iddianame, başsavcılığın onayının ardından İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

İddianame üzerindeki incelemesini tamamlayarak tensip hazırlayan mahkeme, iddianamenin kabulüne karar verdi.

 İlk duruşmanın 19 Eylül'de yapılmasını karara bağlayan heyet, ayrıca Erdem hakkında adli kontrol hükümleri kapsamında yurt dışına çıkış yasağı koydu.

EREN ERDEM'DEN AÇIKLAMA

Hakkında yurtdışına çıkış yasağı kararı verilen Eren Erdem sosyal medya platformu Twitter'dan açıklama yaptı. Erdem, "Bir rutin ve planlı seyahat ile öğrendiğim yurtdışına çıkış yasağı üzerinden yürütülen tezviratla da hukuk önünde hesaplaşacağımı kamuoyuna bildiririm. Saygılarımla. Eren Erdem" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327