Chp Ordu’da 91. Yılını Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu teşkilatı, partinin kuruluşunun 91. kuruluş yıl dönümünü kutladı.Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine CHP Ordu İl Başkanı Osman Güngör, Altınordu İlçe Başkanı Mustafa Kemal, eski...

Chp Ordu’da 91. Yılını Kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu teşkilatı, partinin kuruluşunun 91. kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine CHP Ordu İl Başkanı Osman Güngör, Altınordu İlçe Başkanı Mustafa Kemal, eski Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve parti yöneticileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kısa bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Osman Güngör, CHP’nin 91 yıllık ulu bir çınar olduğunu söyledi. CHP’nin İçişleri Bakanlığına dilekçe verilerek kurulmuş bir parti olmadığını söyleyen Kaplan, “CHP emperyalizme karşı işgal güçlerine karşı savaş meydanlarında halkın birliğini bağımsızlığını ve bütünlüğünü temsil eden bir siyasi kuruluştur. Genç filizleriyle 90 yılın üzerinde bir siyasi yaşama sahip, dünyanın en köklü geleneklerinden birine sahip olan ve dünyanın en eski siyasi parti ve gençlik ruhunu, devrimci ruhunu devam ettirmektedir. Dünyada sulh yurtta sulh anlayışını temsil eden bir siyasal geleneği ve geçmişi vardır. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi birçok devrime imza atmıştır. Cumhuriyetin bizatihi kuruluşu devrimin en büyük göstergelerinden bir tanesidir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327