CHP ve MHP Dışişleri Komisyonunu terk etti

Musul'da yaşananlar konusunda bilgilendirme talebi reddedilen CHP ve MHP'li vekiller, Meclis Dışişleri Komisyonu'nu terk etti.

 CHP ve MHP Dışişleri Komisyonunu terk etti

IŞİD'in Musul'a girmesinden ve Konsolas dahil 49 kişi rehin almasından sonra bölgede yaşananlar konusunda bilgilendirme talebi reddedilen CHP ve MHP'li vekiller, Meclis Dışişleri Komisyonu'nu terk etti.

CHP VE MHP'Lİ VEKİLLER TEPKİ GÖSTERDİ

Volkan Bozkır başkanlığında toplanan Dışişleri Komisyonu'nda CHP ve MHP'li milletvekilleri Musul'da yaşananlara ilişkin bilgilendirme taleplerini hatırlattı. Bilgilendirme talebi reddedilen CHP ve MHP'li vekiller tepki gösterdi.

KOMİSYONU TERK ETTİLER

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, Musul'da yaşanan gelişmelerin çok önemli olduğunu, bu konuda bir bilgilendirme yapılması gerektiğinin altını çizdi. Gündemde yer alan konuların aciliyetinin olmadığını ifade eden Öner, sıradan maddelerin görüşülmesinin uygun olmadığını, milli iradeye saygısızlık edildiğini söyledi.

Binlerce kişinin katledildiğini, büyükelçilik personel sayısının azaltılmadığını, kritik durumlarda evrakların yakılmadığını belirten Öner, "Bu basiretsizlik sonucu konsolosluk personeli rehin alındı. Rutin konuların görüşülmesinin anlamı yok. Dışişleri'nin bilgilendirmeyi uygun görmemesi milli iradeye saygısızlık" diye konuştu.

Öner, "Burada bulunmamızın anlamı nedir?" sorusunu yöneltirken milli iradeye saygısızlık yapıldığını söyledi. Ardından CHP ve MHP'li üyeler komisyonu terk etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327