'Çiftlikbank Bitcoin' işine girdi iddiası

Çiftlikbank'ın üyelerine gönderdiği iddia edilen bir videoda şirketin kripto para üretim çiftliği kurduğu görülüyor. Videoyu izleyenlerin aklına, 'hakkında açılan soruşturmalar sonrası zor duruma giren Çiftlikbank yeni gelir modelleri mi arıyor?' sorusu geliyor.

'Çiftlikbank Bitcoin' işine girdi iddiası

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın suç duyurusunda bulunmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın da inceleme başlattığı Çiftlik Bank'ın 25 yaşındaki CEO'su tek başına elinde tuttuğu şirketi sessiz sedasız devretmiş ve müdürlükten ayrılmıştı. Bu sürecin ardından Çiftlikbank’a para yatıran binlerce kişinin paniğe kapılmaması için iddiaya göre çiftlik bank yöneticileri olay yaratacak bir video yayınladı.

Binlerce kişinin para yatırdığı şirketin sahibi şirketteki hisseleri devretti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın suç duyurusunda bulunmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın da inceleme başlattığı Çiftlik Bank'ın 25 yaşındaki CEO'su tek başına elinde tuttuğu şirketi sessiz sedasız devretti ve müdürlükten ayrıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın suç duyurusunda bulunmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın da inceleme başlattığı Çiftlik Bank'ın 25 yaşındaki CEO'su tek başına elinde tuttuğu şirketi sessiz sedasız devretti ve müdürlükten ayrıldı.

Açılan soruşturmanın ardından Çiftlikbank yöneticilerinin iddiaya göre üyelerine gönderdiği videoda gerçek bir tavuk çiftliğinin bitcoin kazı merkezine dönüştürüldüğü görülüyor. Videoda duvarında Çiftlikbank’ın logosu olan bir binaya giriş yapılıyor. Ardından güvenlik sistemi ve personelin konaklayacağı bir odaya giriliyor. Daha sonra ise kripto para üretmek için düzinelerce bilgisayarın yan yana işlem yaptığı gözüküyor.

PARALARINIZ GÜVENDE MESAJI

Üyelerine “Paralarınız güvende. Çalışmalarımız devam ediyor” mesajının Balıkesir bölge sorumlusu tarafından gönderildiği iddia ediliyor. Videolu mesajın yanı sıra paylaşımda üyelere şu mesaj iletildi.

 “BİRÇOK ÜLKEDE BİTCOİN ÇİFTLİĞİ KURDUK”

“Arkadaşlar iyi geceler. Şirketimizin güzel ülkemizde 18 ayda elde ettiği kazanımları biliyorsunuz tarım ve hayvancılıkta değerlendirmektedir. Yine bildiğiniz üzere bu süreç içinde yurt dışında birçok ülkede serverlar açmıştır. Sadece ve sadece yurt dışı serverlardan ülkemize gelen dövizlerle şirket yönetim kurulumuzun kararıyla 15 aydır dünyadaki yeni trend olan ve ivmesini her gecen gün çoğaltan Bitcoin yani kripto para madeninin üretimi noktasında yatırım yapmıştır.

Bundan 15 ay önce 15 milyon dolar kaynakla yapılan bu yatırımdan şuana kadar 150 milyon dolar gelir elde edilmiştir. Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerimizden elde ettiğimiz gelirlere dokunmadan Çiftlikbank üyelerinin gelirlerinin büyük çoğunluğu bu gelirden karşılanmıştır. Şirketimiz ayakları yere sağlam basarak yürümeye devam etmektedir. Kullanıcıların paralarının yeni üyelerden karşılandığını iddia edenlere cevap niteliğindeki bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Biz Çiftlikbank ailesi olarak ülkemize tarım ve hayvancılık sektöründe büyük işlere imza atmak için gelişen teknolojinin tüm imkanlarını seferber eden bir beyin takımımız olduğunu gururla bildirir iyi geceler dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327