Cihanbeyli’de Sağanak Yağış

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.Tepelere yağan dolunun erimesiyle beraber Kırkışla Mahallesi sular altında kaldı. Vatandaşlar evlerinde mahsur kalırken hayvanlar boğulma tehlikesi yaşadı....

Cihanbeyli’de Sağanak Yağış
Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.
Tepelere yağan dolunun erimesiyle beraber Kırkışla Mahallesi sular altında kaldı. Vatandaşlar evlerinde mahsur kalırken hayvanlar boğulma tehlikesi yaşadı. Cihanbeyli Belediyesi ekipleri anında müdahalede bulunarak olası tehlikeyi önlemiş oldu.
Cihanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Satılmış ve Karabağ Bölge Koordinatörü Kadir Ulutaş kontrolünde yağmur suları tahliyesi için gerekli çalışmalar yapılarak, evlerinde mahsur kalan vatandaşlar ve boğulma tehlikesi yaşayan hayvanlar belediye ekiplerince kurtarıldı. Cihanbeyli’nin tüm bölgesinde etkili olan yağış Kayı Mahallesinde de etkisini gösterdi. Belediyenin kriz masası oluşturarak ekiplerin 24 saat hazırda bekletildiğini ifade eden Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, “Ekiplerimiz bölgelerimizde hazırda bekliyorlar. Şuanda bütün bölge birimlerimizde yoğun bir çalışma var. Yağmur suları belediyemizce tahliye ediliyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327