Çipras'tan Türkiye'ye destek! 'Müzakerelerin durdurulması yanlış olur'

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki katılım müzakerelerinin durdurulmasının yanlış olacağını söyledi. Çipras, Almanya Başbakanı Merkel'in Türkiye karşıtı söylemleriyle ilgili olarak "Merkel'in ve diğer AB yetkililerinin açıklamaları siyasi hesaplar içeriyor olabilir" dedi.

Çipras'tan Türkiye'ye destek! 'Müzakerelerin durdurulması yanlış olur'

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye ve Avrupa  Birliği (AB) arasındaki katılım müzakerelerinin durdurulmasının yanlış olacağını  söyledi. 

Çipras, 82'inci Uluslararası Selanik Fuarı kapsamında düzenlenen  geleneksel basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye'nin önemli bir bölgesel güç ve bölgenin güvenliği, istikrarı  açısından önemli bir etken olduğunu belirten Çipras, "Türkiye ile katılım  müzakerelerinin durdurulması yanlış olur. Kapıyı kapatmak yanlıştır" ifadelerini  kullandı.

Çipras, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in "Türkiye, AB'ye üye  olmamalı" yönündeki açıklamalarına değinerek, "Merkel'in ve diğer AB  yetkililerinin açıklamaları siyasi hesaplar içeriyor olabilir. Türkiye'de  değişimin gerekli olduğunu söylesek de biz görüşümüzün arkasında duracağız"  şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327