Cizre'de gergin saatler

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde köprü üzerine piknik tüpleri bağlayarak, trafiği kapatan ve kimlik kontrolü yapan göstericiler, polise saldırdı.

Cizre'de gergin saatler
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde köprü üzerine bomba süsü verilmiş piknik tüpleri bağlayarak, trafiği kapatıp durdurdukları araçlardaki kimlik kontrolü yapan göstericiler, polise molotof, havai fişeklerle saldırdı. Polis, göstericileri gaz bombası ve tazyikli su ile dağıttı.

KÖPRÜ KORKULUKLARINA BOMBA SÜSÜ VERİLMİŞ PİKNİK TÜPÜ BAĞLADILAR

Cizre’de akşam saatlerinde yüzleri kapalı bir grup, Silopi yolu üzerindeki Cizre Köprüsü’nün korkuluklarına bomba süsü verilmiş piknik tüpleri bağlayarak, köprüyü çift taraflı trafiğe kapattı. Bu sırada Nusaybin Caddesi, Otogar ve Dörtyol mevkilerinde yüzleri kapalı gruplar da ellerinde PKK flamaları taşıyarak, yoldan geçen araçları durdurup içindeki yolcular üzerinde kimlik kontrolü yaptı.

POLİS GRUBA GAZ BOMBASI VE TAZYİKLİ SU İLE MÜDAHALE ETTİ

Göstericiler, olay yerine gelen gelen polislere de molotof, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis gruba gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Atılan molotofların isabet ettiği bazı polis araçları alev alırken, yangınlar büyümeden söndürüldü. Cizre Köprüsü’ndeki göstericiler dağıldıktan sonra bomba süsü verilmiş piknik tüpleri indirilerek etkisiz hale getirildi. 

POLİS KÖPRÜYÜ TRAFİĞE YENİDEN AÇTI

Polis, köprüyü yeniden trafiğe açarken, olaylar nedeniyle esnafların işyerlerini kapattıkları görüldü. Polisin müdahalesiyle ara sokaklara kaçan göstericiler ile polis arasında zaman zaman olaylar devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 07:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327