banner333

CNN muhabirine şok!

CNN International İstanbul muhabiri Ivan Watson ve yanındaki kameraman arkadaşı Taksim Meydanı'ndan canlı yayın yaptığı sırada polis tarafından kısa süreli alıkonuldu.

CNN International için Türkiye’deki gelişmeleri aktaran muhabir Ivan Watson, spikerin sorularına yanıt verirken birden arkadan yaklaşan bir sivil polis tarafından engelleniyor. Polis İngilizce olarak “bir dakika” diyerek izin istiyor, “Gazeteci misiniz? Gelin lütfen. Pasaportunuzu görebilir miyiz? Hangi kanal? Pasaportunuz nerede?” diye soruyor. Muhabir CNN için çalıştığını söyleyerek ekrana basın kartını gösteriyor. Ancak polis “Bizimle gelin” diyerek muhabiri zorla götürüyor. Watson da ekrandan “şu anda bizi gözaltına alınıyoruz” diyor. Bu arada Watson’ın “tekmelendim” dediği duyuluyor. Bu görüntüler CNN canlı yayındayken saniye saniye ekranlara yansırken spiker umarım ekibimiz güvendedir diyerek haberi sonlandırıyor.

Kimlik ve pasaport göstermesi istenen Watson bu belgeleri gösterdikten sonra salıverildi.Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2014, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327