Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Şanlıurfa’da Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Valilik toplantı salonunda yapıldı. Şanlıurfa...

Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Şanlıurfa’da Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.
5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Çocuk Koruma İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Valilik toplantı salonunda yapıldı. Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman başkanlığında yapılan toplantıya çocuk koruma hizmetleri il koordinasyon üyelerinin yanı sıra tüm ilçe kaymakamları katıldı. Toplantıda, çocuk koruma hizmetlerinde koordinasyon, strateji belgesi hazırlık çalıştayı, ilçe koordinasyon, sekreterya ve görevleri, ilçe sekretarya sorumlusu, ilçe koordinasyon alt çalışma grup hakkında bilgilendirme, çocuk koruma hizmetlerinde koordinasyon ve denetleme ofisinin valilik bünyesinde ayrı bir çalışma ofisinin olması ve 5395 sayılı çocuk koruma kanunu gereğince çocuk hakkında alınan tedbir kararlarının zamanında takibinin yapılabilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün öğretmen ve hemşire görevlendirilmesi gibi konular görüşüldü.
Sekretarya Sorumlusu Serap Sağlam Tekneci, 17-18 Aralık’ta GAPTEM konferans salonunda yapılacak olan çocuk koruma hizmetlerinde koordinasyon strateji belgesi hazırlık çalıştayı hakkında bilgi verdi. Tekneci, 2 gün sürecek çalıştayda Şanlıurfa ili çocuklarının sorunlarına yönelik çözüm önerileri, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının eş güdümlü çalışmaları görüşüleceğini ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327