Çocuklari Uyaran Dalgıca Şok Cevap

Adana’da sulama kanalında kaybolan bir çocuğu aramak için gelen sivil savunma ekibi çocukları, "Suya girmeyin boğulursunuz, biz çekip gideriz anneniz, babanız ağlar" diye uyarınca çocukların, "Biz kaç yıldır giriyoruz bir şey olmuyor"...

Çocuklari Uyaran Dalgıca Şok Cevap
Adana’da sulama kanalında kaybolan bir çocuğu aramak için gelen sivil savunma ekibi çocukları, "Suya girmeyin boğulursunuz, biz çekip gideriz anneniz, babanız ağlar" diye uyarınca çocukların, "Biz kaç yıldır giriyoruz bir şey olmuyor" demesi dikkat çekti.
Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Özgür Mahallesi’nde dün İbrahim ve Ahmet isimli iki Suriyeli çocuk DSİ’ye ait sulama kanalına düştü. Çocuklardan İbrahim vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Ahmet ise suda kayboldu. Bunun üzerine olay yerine polis ve Adana Sivil Savunma Arama Kurtarma ekibinin dalgıçları geldi. Kanal etrafında da özellikle çocuklar birikmeye başladı. Önce polis başına biriken çocuklara "Kanalda yüzmeyin ölürsünüz" diye uyarmaya çalıştı. Çocuklardan biri "Ben küçüklüğümden beri yüzüyorum, hiçbir sorun olmuyor" diye yanıt verdi.
Daha sonra ise arama kurtarma çalışmasına gelen ekip, dalgıç kıyafetlerini giyerken meraklı çocuklar başına toplandı. Dalgıç çocukları suya girmemeleri konusunda uyararak, "Siz suya girip boğuluyorsunuz sonra olan annenize babanıza oluyor. Boğulanların hepsi yüzme bilen insanlar, yüzme bilmeyen bu suya girer mi girmez. Kendinize fazla güvenmeyin. Ben yıllardır dalgıcım hep yüzme bilen insanlar boğuldu başka kimse boğulmadı. Havuza gidin burada yüzmeyin. Sonuçta olan size olur annenize, babanıza, kardeşlerinize olur. Biz çekip gideriz senin annen ağlar baban ağlar" diye uyardı. Ancak çocuklar dalgıcı hiç dinlemedi. Çocuklardan bazıları, "Ben 6 yıldır yüzüyorum", "Biz kaç yıldır giriyoruz bir şey olmuyor" şeklinde yanıtlar verdi. Dalgıcın havuzlarda yüzün talebine ise çocuklar, "Ağabey havuz paralı, bizim paramız yok" diye tepki gösterdi.
Bu arada Suriyeli çocuğu bulmak için çalışmalar hala devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327