Çökme tehlikesiyle 2 bina boşaltıldı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde yeni bina inşaatı için açılan temele, su dolmasıyla yumuşayan zeminde 2 bina çökme tehlikesiyle boşaltıldı.

Çökme tehlikesiyle 2 bina boşaltıldı

Olay, dün akşam saatlerinde Mansuroğlu Mahallesi 1593/1 sokakta gerçekleşti. Yeni yapılacak bina inşaatı için temel kazısı yapan makine operatörünün, yağmur suyu kanalına zarar vermesiyle zemin su ile doldu. Yağmurun etkisini artırmasıyla yaklaşık 1 metre yüksekliğe kadar dolan temeli gören çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri herhangi bir çökme tehlikesi nedeniyle 2 binada yaşayan 7 daireyi boşalttırdı. İtfaiye ekipleri temeldeki suyu tahliye etmek için gece saatlerine kadar çalışmalarını devam ettirdi.

Boşaltılan binalardan birinde oturan Sezgin Hüseyinoğlu “Saat 7 civarı yağmurun etkisiyle buraya su doluyor ondan sonra zemin yumuşak olduğundan evin altındaki toprak göçme yaptı. O yüzden itfaiye evleri boşalttı. İki evde boş şu anda. Çoluk çocuk rezil durumdayız. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Burayı yapan müteahhitten hiç ilgi alaka yok, mimarını göndermiş ne yapacağız ne edeceğiz bilmiyoruz. Gece komşuda yatacağız yapacak bir şey yok. Binada hasta yatalak bir insan vardı onu da sırtımızda indirdik aşağıya. Artık sonu ne olur bilmiyoruz. Binalar önlem amaçlı boşaltılmış önemli bir şey yok denildi" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2015, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327