Çomü Rektörü Laçiner’den Maden Kazası Açıklaması

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden kazasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Rektör Laçiner, devlet ve millet olarak iş kazalarına bakış açısının değiştirilmesi...

Çomü Rektörü Laçiner’den Maden Kazası Açıklaması
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden kazasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Rektör Laçiner, devlet ve millet olarak iş kazalarına bakış açısının değiştirilmesi gerektiğini söyledi.
Yazılı bir açıklama yapan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, “Karaman Ermenek’te yaşanan maden faciası hepimizi derinden üzmüştür. ÇOMÜ ailesi olarak üzüntümüz büyüktür. Soma’dan sonra yaşanan bu büyük kaza, devlet ve millet olarak iş kazalarına bakış açımızı değiştirmeli, iş hayatında denetimlerin daha etkin hale gelmesine ve güvenlik önlemlerinin bir kültür haline dönüşmesine yol açmalıdır. Yaşananlarda, toplum ve devlet olarak hepimizin sorumluluğunun bulunduğu unutulmamalı, yeni Somalar ve yeni Ermeneklerin yaşanmaması için her türlü önlem alınmalı, iş hayatında, özellikle madenlerde ve sanayide bilgi temelli örgütlenme modellerine geçilmelidir” dedi. Rektör Laçiner, ÇOMÜ ailesi adına, madende mahsur kalan madencilerin bir an önce kurtarılmalarını ve evlerine sağ salim dönmelerini temenni ettiklerini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327