Çorlu Belediyesi kan istedi, kısa zamanda bulundu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşanan tren kazasının ardından Çorlu Belediyesi'nin sosyal medya hesabından vatandaşlara kan verme çağrısı yapıldı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık "Afet bölgesine 300-400 ünite kadar kan gönderildi. Kızılay'ın kan ihtiyacı kalmadı" açıklamasını yaptı. Çorlu Belediyesi'nden yapılan ikinci paylaşımda kan ihtiyacının karşılandığı duyuruldu.

Çorlu Belediyesi kan istedi, kısa zamanda bulundu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında yolcu treninin vagonlarının devrilmesiyle 10 kişi öldü, 73 kişi yaralandı.

Facianın ardından Çorlu Belediyesi'nin sosyal medya hesabından çok önemli bir çağrı yapıldı.

VATANDAŞLARA KAN VERME ÇAĞRISI
Yapılan paylaşımda "Sarılar Mahallemizde meydana gelen tren kazasında yaralanan vatandaşlarımız için kan vermek isteyen vatandaşlarımızın Çorlu Kızılay Kan Bağışı Merkezine başvurmaları önemle rica olunur" denildi.

DUYURU

Sarılar Mahallemizde meydana gelen tren kazasında yaralanan vatandaşlarımız için kan vermek isteyen vatandaşlarımızın Çorlu Kızılay Kan Bağışı Merkezine başvurmaları önemle rica olunur.

Çorlu Belediyesi'nden yapılan ikinci paylaşımda kan ihtiyacının karşılandığı duyuruldu.

İşte yapılan paylaşım;

Çorlu Devlet Hastanesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre hasıl olan kan ihtiyacı şimdilik karşılanmıştır ve gerek duyulduğu takdirde yeniden duyuru yapılıncaya kadar kan bağışı alınmayacaktır. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.


Çorlu Devlet Hastanesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre hasıl olan kan ihtiyacı şimdilik karşılanmıştır ve gerek duyulduğu takdirde yeniden duyuru yapılıncaya kadar kan bağışı alınmayacaktır.

Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

KIZILAY: KAN İHTİYACI KALMADI
Kızılay Başkanı Kerem Kınık "Afet bölgesine 300-400 ünite kadar kan gönderildi. Kızılay'ın kan ihtiyacı kalmadı" açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327