Çorum Belediyesi Ambalaj Atıklarını Ayrıştıracak

Çorum Belediyesi ambalaj atıklarını kaynağında ayrıştırma ve toplamak için çalışma başlattı.Çorum Belediyesi ve Elit Çevre, Danışmanlık ve Mühendislik firmasıyla ambalaj atıklarının evlerden toplanmasına ilişkin protokol imzalandı.Ambalaj...

Çorum Belediyesi Ambalaj Atıklarını Ayrıştıracak
Çorum Belediyesi ambalaj atıklarını kaynağında ayrıştırma ve toplamak için çalışma başlattı.
Çorum Belediyesi ve Elit Çevre, Danışmanlık ve Mühendislik firmasıyla ambalaj atıklarının evlerden toplanmasına ilişkin protokol imzalandı.
Ambalaj atıkları yönetmeliği gereği Çorum’da ambalajların evsel atıklardan ayrılması için üç aşamalı bir plan ön gördüklerini dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve yetkili firma temsilcileri hazırlanan planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunarak uygulama için süreci başlatmış olacak. Ambalaj atıklarının evlerde ve iş yerlerinde ayrıştırarak toplanmasının hazırlıklarını uzun süredir yürütüyoruz. Artık bu protokolle birlikte son aşamaya geldik.” dedi.
Başkan Külcü, temizlikte marka şehir olan Çorum’un bu uygulamayla çevreye ve temizliğe dair hizmetlerini taçlandıracağını söyledi. Çorum halkının bundan sonra plastiği, camı, kağıdı ve metali ayrı ayrı poşetlere koyarak biriktireceğini ve kendilerine en yakın ambalaj konteynıra atacağının altını çizen Başkan Külcü, konutlarda buna ilişkin eğitim ve bilgilendirme yapılacağını belirtti.
Yılbaşından önce eğitimlerin tamamlanacağını dile getiren Külcü, “Ambalaj konteynırları mahallelere yerleştirilecek ve uygulama başlayacak. İlk etap olarak Buharaevler, Kale ve Mimar Sinan Mahallelerinden başlamayı düşünüyoruz. Her yeni projede olduğu gibi bu projede de hemşehrilerimizden gerekli desteği alacağımıza inanıyorum.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327