Çorum’da Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

Çorum’da etkili olan şiddetli yağış sonucu çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı.Kentte bugün öğleden sonra başlayan ve yaklaşık 30 dakika süren sağanak yağmur hayatı felç etti. Şiddetli yağış nedeniyle cadde ve sokaklar...

Çorum’da Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti
Çorum’da etkili olan şiddetli yağış sonucu çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı.
Kentte bugün öğleden sonra başlayan ve yaklaşık 30 dakika süren sağanak yağmur hayatı felç etti. Şiddetli yağış nedeniyle cadde ve sokaklar adeta göle döndü. Yağış nedeniyle araçlar yolda ilerlemekte zorlanırken, selin yoğun olduğu bölgelerde zaman zaman trafik durdu. Bazı araçlar yolda kalırken, birçok sürücü de selden etkilenmemek için araçlarını akaryakıt istasyonlarına park etti. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar kapalı alanlara sığındı.
Yağmurun ardından Çorum Belediyesi’ne çok sayıda su baskını ihbarı yapıldı. Sokaklar ve caddelerden akan suların özellikle bodrum ve birinci katlardaki evlere dolması nedeniyle birçok vatandaş mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri su tahliyesi ve kurtarma çalışmalarına yetişmekte zorlanırken, ekiplere polisler de destek verdi. İtfaiye ekiplerinin su basan evlerde tahliye çalışmaları devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327