Çorum’un Tarihi Ve Kültürel Mirası 5 Ayrı Ülkeye Tanıtacaklar

Hitit Arkeoloji Topluluğu, hazırladıkları “The Sun of Youth Enlightening the History” projesi ile Çorum’un tarihini ve kültürünü 5 ülkeden Çorum’a gelecek olan gençlere tanıtacak.Hitit Arkeoloji Topluluğu’ndan Talha Yurtseven, Zeynal...

Çorum’un Tarihi Ve Kültürel Mirası 5 Ayrı Ülkeye Tanıtacaklar
Hitit Arkeoloji Topluluğu, hazırladıkları “The Sun of Youth Enlightening the History” projesi ile Çorum’un tarihini ve kültürünü 5 ülkeden Çorum’a gelecek olan gençlere tanıtacak.
Hitit Arkeoloji Topluluğu’ndan Talha Yurtseven, Zeynal Hasırcı ve Eskiyapar Köyü Muhtarı Cemalettin Samut Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette projeyle ilgili bilgiler veren Talha Yurtseven, "Hitit Arkeoloji Topluluğu olarak hazırladığımız The Sun of Youth Enlightening the History projemiz Avrupa Birliği Bakanlığı-Ulusal Ajans’ı tarafından Erasmus gençlik programları kapsamında hibe almaya hak kazandı” dedi.
Projenin 06-15 Şubat 2015 tarihleri arasında, Türkiye, Bulgaristan, Letonya, Fransa, Romanya olmak üzere 5 ortak ülkeden 8’er gencin katılımı ile birlikte Çorum’da uygulanacağını söyleyen Talha Yurtseven, “23-24 Ocak 2015 tarihilerinde ortak ülkelerimizin grup liderleri ve temsilcilerini ağırlayacağımız ön hazırlık ziyaretini de ilimiz Çorum’da gerçekleştireceğiz. Proje kapsamında iç ve dış ortam aktivitelerimiz ile Çorum’un kültürel ve tarihi mirasını farklı ülke katılımcılarımızın tanımasını ve kendi yerellerinde farkındalık oluşturmalarını sağlamış olacağız. Projemiz konusu gereği Çorum’un tarihi mirasının irdelenmesini ve ortaklarımızın paylaşımları ile de yerel halkın ilgisini sağlamayı amaçlamaktadır. Kültürel değerlerin paylaşıldıkça zenginleştiğine olan inancımız ile uygulayacağımız projemizde yerel kurum ve kuruluşların ziyaret edilmesi, karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması programımız çerçevesinde önemli bir yer edinmektedir.” şeklinde konuştu.
Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başarılı bir projeye imza atıldığını belirterek, Çorum’a hayırlı olması dileğinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327