Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya Camii'nin açılışı turnusol kağıdı işlevi gördü

Sümela Manastırı ve Ayasofya Camii açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diğer inançların sembollerini hedef alan bir millet olsaydık, 5 asırdır elimizde olan Sümela Manastırı'nın yerinde şu an yeller eserdi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya Camii'nin açılışı turnusol kağıdı işlevi gördü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sümela Manastırı 2. Etap Açılış Töreni ve Trabzon Ayasofya Camii Restorasyon Sonrası Açılış Töreni'ne canlı bağlantıyla katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamadan öne çıkanlar şöyle:

Diğer inançların sembollerini hedef alan bir millet olsaydık, 5 asırdır elimizde olan Sümela Manastırı'nın yerinde şu an yeller eserdi. Sümela Manastırı, Türkiye'nin toprakları üzerindeki her türlü medeniyet mirasına nasıl sahip çıktığının somut bir örneği olan bu çalışmayı ülkemizi eleştirenlerin dikkatine sunuyoruz

İstanbul'daki Ayasofya Camii'nin açılışı turnusol kağıdı işlevi gördü. Tarihi eserleri koruma noktasında Batılı ülkelerin Türkiye'ye söz söyleme hakkı yoktur. Milletimiz de tüm insanlık da kimin nerede durduğunu gayet iyi biliyor. 

Azerbaycanlı kardeşlerimizin işgal altındaki topraklarını kurturma çabalarına destek veriyoruz. 

Kendimiz ve dostlarımız için siyasi, ekonomik, askeri, diplomatik hangi alanda ne tür bir mücadele gerekiyorsa onu vermekte en küçük tereddüdümüz olmaz. Bu töreni yarım bin yıldır cami olarak hizmet veren bu eserin kılına bile dokunmayan ecdadın hoşgörü ve sevgi ikliminden nasibini alamayanlara ithaf ediyoruz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327