banner332

Cumhurbaşkanı Erdoğan, balıkçılarla ava çıktı

Tarabya Köşkü'nden çıkıp Kalender Orduevi önünden balıkçı teknesine binen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıyer açıklarında avlanan balıkçılarla birlikte ava çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bulunduğu teknenin kaptan köşküne geçerek telsizden avlanan teknelere, "Cumhurbaşkanı kardeşiniz sizlere sesleniyor. Rastgele, kazancınız bol olsun, geleceğiniz aydınlık olsun" şeklinde anons yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, balıkçılarla ava çıktı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da  balıkçılarla ava çıktı.  Av sonrasında içinde bulunduğu tekne karaya yanaşan Erdoğan, burada  vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı.  Vatandaşlarla bir süre sohbet edip fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı  Erdoğan, daha sonra gazetecilerin sorularını da yanıtlayarak, bugün Tarabya  Körfezi'nde gırgır tekneleriyle ağ atan balıkçılarla bir araya geldiklerini  söyledi. Erdoğan, "Biz de buradaki komşularımız, özellikle Garipçe  balıkçılarıyla, bir yerde de bir akrabalık oluştu, onlarla beraber olalım dedik.  Aslında bir haftadır karşı koydaydılar. Bugün de Tarabya'ya geldiler. Onlarla  birlikte o heyecanı paylaşalım istedik. O heyecanı paylaştık ve kendilerine bu  noktada başarılar diledik." dedi.

VERİMLİ BAR AV OLDU 
 Gayet güzel, verimli, faydalı bir çalışma yapıldığını dile getiren  Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:  "Ama ben tabii vatandaşlarıma da özellikle balık yeme noktasındaki bu  kültürü tavsiye ederim. Balığı az yiyoruz. Kendilerinin de ifadesi o. 'Balık az  yeniyor, tüketiliyor' diyorlar. 'Aslında bizde balık fiyatları düşük' diyorlar  ama halde bu fiyatların arttığını da söylüyorlar. Bunu da özellikle böylece  onların dilinden öğrenmiş olduk. Bazı sorunlarını da kendilerinden dinledik. Onu  da hükümetimizle paylaşacağım."  Erdoğan, bir gazetecinin sorusu üzerine avın iyi geçtiğini dile  getirerek, "Ama onların kendilerine göre, 'Bazı arkadaşlarınki çok verimliydi.  Biraz az oldu ama çok daha bol olduğu günlerimiz oluyor.' dediler." ifadelerini  kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326