Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gül'ün aday olmamasıyla ilgili bir soru üzerine "Hiçbir değerlendirme yapmayacağım" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, anketlere göre Cumhur ittifakının açık önde olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerliğin ise gündemde olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları:

Soru: Seçim süreci açıklandığından beri Abdullah Gül’ün adaylığıyla ilgili tartışmalar vardı. Dün kendisi bir açıklama yaptı. Mutabakat uzlaşısı olmadığı için adaylığının ortadan kalktığını söyledi.

Yani ben müsaadelerinizi alarak bu konuyla ilgili hiçbir değerlendirme yapmayacağım. Zaten sayın Gül değerlendirmeleri kendileri de yaptılar. Sadece sizlere de teşekkür edeceğim. Seçim meydanı herkese açıktır. Ve seçim meydanı da bu noktada zaten temenni ederiz ki bir an önce her siyasi parti adayını belirler. Ona göre de bizler kampanyamızı çok daha değerli kılacak adımlarımızı atarız.

Soru: Anket konusunda kamuoyuna bir açıklamanız var mıdır?

Şu anda benim anketlere dayalı olarak neyi paylaşırız dersek, paylaşacağım tek şey var. Hamd olsun anketler cumhur ittifakının açık ara önde olduğunu gösteriyor. Ama rakamsal bir şeyi bizden beklerseniz rakamsal bir şey vermeyeceğim. Onu zaten sizler yayın grubu olarak da yapıyorsunuz. Sizler de bunu görüyorsunuz. Ama açık ara cumhur ittifakı çok olumlu gayet güzel bir yerde.

Soru: Bedelli askerlik değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Aslında bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil. Böyle bir durum yok. Ve hele hele bir tarafta tabi Afrin, bir tarafta Fırat Kalkanı harekatı bunların olduğu bir dönemde bunu gündemimize almak şehitlerimize özellikle gazilerimize saygısızlık olur. Bu işlerin istismarını yapanlar da çok çok fazla. Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır, atılması gereken adım varsa bu adımlar atılır. Ama şu anda böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327