Cumhurbaşkanı Erdoğan" Lanetliyorum"

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etiği TESK üyelerine hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çarpıcı açıkalamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TESK üyelerine hitabında IŞİD'i "yakarak öldürdüğü Ürdün pilot için" lanetledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; Hedefimiz inşallah 50 bine varan muhtarımızın hepsini kendi evinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlayacak onlarla hasbihal edeceğiz. Bugüne kadar buraya gelemeyen bütün muhtarlarımız inşallah bundan sonra buraya gelecek. Muhtar, ismi üzerinde.

SİZ BÖYLE DEVAM ETTİKÇE BU MİLLET DE ÜLKE DE VAR OLACAKTIR

Bizim tarihimizde de kültürümüzde de esnaf ve sanatkar özel yeri olan bir kesimdir. Esnaf, sanatkarı toplumdan tecrid etmeye kalkarsanız o toplumu zayıf düşürürsünüz. Esnafı sanatkarı tarihimizden çıkardığımızda geriye anlamlı birşeyin kalmadığını görürsünüz. Milletimiz ne zaman sıkıntıya girdiyse başı ne zaman dara düştüyse esnaf ve sanatkarımız ülkenin ve toplumun birleştirici ve bütünleştirici gücü olarak devreye girmiştir. Ahilik geleneğimiz esnafımıza böyle bir ahlak, böyle bir disiplin kazandırmıştır. Ahiliğin 3 açık ve 3 kapalı şartıın burada bir kez daha tekrarlamak istiyorum. 3 açık şartı neydi? Elini, kapını, sofranı açık tut. Biz böyle bir gelenekten geliyoruz, sizler de bunun devamısınız. Geçen cuma günü Kırşehir'deydim. Ahievran diyarındaydım. Orada hakikaten muhteşem bir açılış töreni gerçekleştirdik. Siyasi tarihimde Kırşehir'de böyle bir buluşma olmamıştı. 3 Kapalı şartı neydi? Dilini, gözünü, belini bağlı tut. Bu ilkelere sıkı sıkıya bağlı olan bir esnaf teşkilatı ve onun mensupları her türlü krize sıkıntıya karşı zırhlanmış, şerbetlenmiş demektir. Esnafımız kendisiyle beraber tüm toplumu da aydınlığa ulaştırır feraha kavuşturur. Sizler her sabah besmele ile ekmek teknenizi açıp akşam hamdederek kapatmayı sürdürdükçe bu ülke de bu millet de ilelebet var olacaktır.

Esnaf ve sanatkarımızı toplumumuzun omurgası olarak görüyorum. Omurgasız bir bedenin ayakta kalması nasıl mümkün değilse esnaf ve sanatkarsız bir milletin ayakta kalması mümkün değildir. Bizim için esnaf ve sanatkarın yeri özeldir. Esnaf ve sanatkarlarımız ahilik geleneğinin devamıdır. Hiçbir güç sizleri ortadan kaldıramaz.

Geçmişte esnaf ve sanatkarın yok sayıldığı dönemler maalesef yaşandı. Esnafın sokakta gösteri yapmasına sebep olundu ve esnaf devlet ile karşı karşıya getirildi.

Biz esnaf ve sanatkarlarımızın önünü açacak yasal düzenlemeleri bir bir hayata geçirdik.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Benim bir süredir üzerinde durduğum ve tartışmaya açtığım Başkanlık sistemi de işte bir takım ihtiyaçlar sonrasında ortaya çıkmıştır.

Yeni Türkiye'yi anlamayanlar bu tartışmada yanlış yerde duruyorlar

Sırf biz önerdik diye başkanlık sistemine karşı çıkıyorlar

Biz bir daha "Milli Şef" özentileri çıkmasın diye başkanlığı öneriyoruz

ÜRDÜN' DE YAKILAN PİLOT

Bu olayın bizim dinimizle yakından uzaktan alakası yoktur. Bu yakılma olayından dolayı DEAŞ'ı telin ediyorum , lanetliyorum. Pilotun ailesine ve Ürdün'e başsağlığı diliyorum.

Böyle bir vahşetin İslam dini ile alakası yoktur. Mısır'daki idam kararını verenlere Batı ülkeleri neden karşı çıkmıyor.

BU ÜLKEYİ KİMSE KAOSA SÜRÜKLEYEMEYECEK

Türkiye'yi her zaman zayıf ülke olarak kalmasını istiyorlar. Artık o devirler geride kaldı. Geleceği belirlenen bir Türkiye yok artık karşılarında.

Göbeğini kaşıyan adam dediğin adam sana oy verir mi? Önce milletin tercihlerine saygı göstermeyi öğrenecekler. Milletin sana bahşetmediği bir gücü hakaretle, terbiyesizlikle elde etmeye kimsenin hakkı yoktur. Bana saldıranlara karşı gereğini yapmak benim nevsi müdafa hakkımdır. Hiç kimsenin bu ülkeyi kaosa sürüklemesine asla izin vermeyeceğiz.

Ne diyor Hünkar Hacı Bektaşi Veli, ''Eline, beline diline sahip çıkacaksın''. Çıkmassan karşılığını alırsın.

BEN TARAFIM

Cumhurbakanı Erdoğan, AK Parti'ye oy istiyor sözlerine yönelik şu cevabı verdi.

Meydanlara çıkıp millete seslenmemden rahatsız oluyorlar. Bunlar Cumhurbaşkanlığının muhtevasını bilimiyor anlaşılşan. Söylüyorum ben tarafım, ama bu bir siyasi partinin tarafı olacağı anlamına gelmeyecek. Ben milletin tarafıyım. Ben masada sadece evrakları imzalayan Cumhurbaşkanı olmayacağım. Koşan, koşturan bir Cumhurbaşkanı olacağım. Yatırımları yerinde takip edeceğim bu da yemine ters düşüyor.

7 Haziran yeni anayasa için milletimizin idaresini ortaya koyma günüdür. Bundan niye rahatsız oluyorsunuz. Kim milletin yetkisini alırsa o yeni Türkiye'nin temelini atacak. Benim de bir oy hakkım var gidip onu kullanacağım. Ailemin de oyuna karışamam.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327