Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sakarya Zaferi Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sakarya’da gösterilen milli mücadele ruhuna sahip çıkan, ’Yeni Türkiye’ için iradesini ortaya koyan milletimizi asla mahcup etmemek, ülkemizi her alanda muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sakarya Zaferi Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sakarya’da gösterilen milli mücadele ruhuna sahip çıkan, ’Yeni Türkiye’ için iradesini ortaya koyan milletimizi asla mahcup etmemek, ülkemizi her alanda muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Zaferi’nin 93. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Erdoğan, mesajında, aziz milletin binlerce yıllık tarihinde birlik, beraberlik ve dayanışmasıyla her türlü zorluğu yendiğini, tüm engelleri aştığını belirtti. Çok çetin şartlar ve imkansızlıklar içinde yürütülen İstiklal mücadelesinin tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu anlatan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Bu mücadelenin en kritik aşamasında kazanılan Sakarya Meydan Muharebesi, milletimizin vatanı, bayrağı ve hürriyeti için hiçbir engel tanımayacağını bir kez daha tüm dünyaya duyurmuştur. Sakarya’da, ’Hattı müdafaa yoktur sath-ı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır’ anlayışıyla, gece gündüz aralıksız 22 gün süren muharebe, kahraman Mehmetçiğin azim ve inancıyla eşsiz bir zafere dönüşmüştür. Milletimiz, kahraman evlatlarının canları pahasına elde ettikleri bu başarıyı büyük bir coşkuyla kutlamış, bağımsızlık yolundaki ümitlerini daha da canlandırmıştır. Bu başarı nihai zaferden önceki son merhaledir."
Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: "Millet iradesinin yegane tecelligahı TBMM’nin dünyadaki itibarını artıran bu zafer, gelecek parlak günlerin adeta habercisi olmuştur. TBMM, Kurtuluş Savaşı’nın sevk ve idaresinde Sakarya’daki gibi aldığı hayati kararlarla önemli rol oynamıştır. Aziz milletimiz, Sakarya’da gösterilen milli mücadele ruhuna günümüzde de güçlü bir şekilde sahip çıkmaktadır. Bizler de bu ruha sahip çıkan, ’Yeni Türkiye’ için iradesini ortaya koyan milletimizi asla mahcup etmemek, ülkemizi her alanda muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin de bu anlamlı günleri fırsat bilerek, aziz vatanımız için ne bedeller ödendiğini unutmadan, geçmişlerine ve geleceklerine sahip çıkacaklarına, milli ve manevi değerlerini koruyarak ülkelerine değerli hizmetlerde bulunacaklarına, bizlerden devralacakları bayrağı daha da yükseklere taşıyacaklarına can-ı gönülden inanıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327