Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık görevlisi olanların ücretleri ne zaman yatırılacak

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görev alarak uzun bir mesai harcayan sandık görevlilerinin alacağı ücretlerin ne zaman, hangi bankaya yatırılacağı merakla bekleniyor. YSK'dan yapılan açıklamada ücretlerin yatırılacağı banka ve tarihler duyururdu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık görevlisi olanların ücretleri ne zaman yatırılacak

Cumhurbaşkanı seçiminin birinci oylaması 10 Ağustos 2014 Pazar günü, birinci oylamada geçerli oyların salt çoğunluğu sağladığı için Türkiye'nin Cumhurbaşkanı ilk turda belirlendi. İlk turda Cumhurbaşkanı'nın belli olmasının ardından görevlilerin ücretlerinin 1 ay içerisnde yatırılacağı duyururdu.

Sandıkların kurulacağı okullarda görev alacak hizmetlilerin isim listesi ilçe seçim kurulu başkanı tarafından ilçe milli eğitim müdürlüğünden istenilecek, istenilen listeler doğrultusunda, okullarda görev alacak hizmetlilere 2 (iki) gündeliK ödenecektir. Birden fazla hizmetli görevlendirmesinin yapıldığı okullarda ise en fazla 2 hizmetli görevlendirilecek ve her birine 2'şer gündelik ödenecektir.Bu kararlar doğrultusunda sandık kurulunda görev alacak memurların alacağı ücretler (Birinci tur için):

-Kurs verilen sandık kurulu baskanlarına: 71x3= 213 TL

-Kurs verilmeyen sandık kurulu baskanlarına: 71X2= 142 TL

-Devlet memuru olan ve egitim verilen üyeye: 62X2= 124 TL

-Egitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye: 62X1= 62 TL

-Siyasi parti üyelerine: 62x1= 62 TL

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2014, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327