Cüneyt Çakır performansıyla göz doldurdu

Brezilya'da ilk kez düdük çalan Cüneyt Çakır, zorluk derecesi yüksek Brezilya-Meksika maçında iyi bir performans gösterdi. Çakır böylece, daha önemli maçları yönetme şansını önemli ölçüde arttırdı.

Cüneyt Çakır performansıyla göz doldurdu

Japon hakem Yuichi Nishimura'nın, açılış maçında Brezilya lehine verdiği penaltının ardından, Brezilya-Meksika maçında gözler Cüneyt Çakır'ın üzerindeydi.

UEFA'nın en güvendiği hakemlerin başında gelen Çakır, maç boyunca başarılı bir yönetim gösterdi. Kartına başvurmamaya gayret eden Çakır, Brezilya ve Meksika'dan 2'şer oyuncuya sarı kart gösterdi.

Maçın 88'inci dakikasında Marcelo'nun ceza sahası içinde yerde kaldığı pozisyonda "devam" diyerek, Brezilyalı oyuncunun kendisini aldatmasına izin vermeyen Çakır, zorluk derecesi yüksek maçtan başarıyla çıktı.

Çakır'ın yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun da ofsayt pozisyonlarında hatasız bir yönetim gösterdi. Çakır ve yardımcıları böylece, turnuvanın ilerleyen günlerinde, çok daha önemli maçlarda düdük çalma şansını önemli ölçüde arttırdı.Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327