Darıca Maratona Hazır

12 Ekim Pazar günü yapılacak olan 4.Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nun basın toplantısı Darıca Belediyesi Dudayev Parkı’nda yapıldı.Tanıtım toplantısına Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,...

Darıca Maratona Hazır
12 Ekim Pazar günü yapılacak olan 4.Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nun basın toplantısı Darıca Belediyesi Dudayev Parkı’nda yapıldı.
Tanıtım toplantısına Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, İl Gençlik Spor Müdürü Muzaffer Çintımar, Maratonda yarışacak olan Kenya’lı atlet Kenndy Bipyego ve basın mensupları katıldı. Basın toplantısında maratonla ilgili açıklamalar yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bu yıl 4’cüsünü düzenleyecekleri 4. Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nun atletizm sporu adına çok önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Karabacak, “2011 yılında 550, 2012 yılında 950, 2013 yılında bin 200 yerli ve yabancı sporcu katılım gösterdi. Bu yıl ise 16 ülkeden toplam bin 300 atlet katılacak. Yine aynı gün koşulacak olan halk koşumuzda ise 3 bin kişi koşacak. Öte yandan geçen yıl olduğu gibi dünya rekoru kıran bir atlet olursa 50 bin dolar hediye vereceğiz. 09.30’da başlayacak olan maraton Darıca Cumhuriyet Meydanı’ndan start alacak. Ardından İstasyon Caddesi devam edip Dr. Zeki Acar Caddesi, İstasyon Caddesi, Çelikoğlu Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Bayramoğlu’ndan dönülerek Cumhuriyet Meydanında son bulacak” dedi.
Düzenledikleri yarı maratonun dünya çapında bir organizasyon olduğunu da sözlerine ekleyen Karabacak, “Darıca’da yapacağımız 4. Uluslararası Yarı Maratonu ile Darıca’yı tüm dünyaya tanıtacağız” diye konuştu.
Başkan Şükrü Karabacak, önümüzdeki yıllarda körfez köprüsünün tamamlanmasının ardından Büyük Kocaeli maratonun düzenlenmesi yönünde teklifi de Kocaeli Büyükşehir Belediyesine sunacaklarının da altını çizdi. İl Gençlik Spor Müdürü Muzaffer Çintımar’da bu organizasyonun atletizmde dünya da söz sahibi olmaya başladığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Kenya’lı atlet Kenndy Bipyego ise yarışmayı arkadaşlarının ve menajerinin tavsiyeleri doğrultusunda duyduğunu ve katılmaya karar verdiğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327