Davetsiz Misafir Korkuttu

Rize’de şehir merkezinde bulunan Fener Mahallesi’nde bir apartman dairesine giren şahin ev halkına korku dolu anlar yaşattı.Misafirlikte olan ve evlerinin camını açık bırakan Rizeli Azak ailesi, evine geldiğinde salonda bulunan LED Televizyon...

Davetsiz Misafir Korkuttu
Rize’de şehir merkezinde bulunan Fener Mahallesi’nde bir apartman dairesine giren şahin ev halkına korku dolu anlar yaşattı.
Misafirlikte olan ve evlerinin camını açık bırakan Rizeli Azak ailesi, evine geldiğinde salonda bulunan LED Televizyon üzerine kanatlarını açmış bekleyen şahini görünce telaşla kapıyı üzerine örterek komşulardan yardım istediler. Olayla ilgili konuşan ev sahibi İsmet Azak, “Önceki akşam saat 21.00 sıraları evde kimse yokken tesadüfen kuşun balkondan içeriye girdiğini gören arkadaşım bana telefon açtı. Balkonun kapısından içeriye büyük bir kuş girdiğini söyledi. Bende olsa olsa yarasa veya güvercindir, o kadar abartmayın deyip olayı geçiştirdim. Saat 22.00 civarı eşim ve birisi bebek olan iki çocuğumla beraber eve geldik. Ben hala yarasa olduğunu düşünerek kuşu tutup dışarı atmak için ayakkabılıktaki gazeteden küçük bir parça yırttım. Yavaşça mutfağın kapısını aralıyorum bu arada salona giren eşim büyük bir çığlık atarak kapıyı üzerine çarptı ve dışarıya koştu. Kapıyı araladığımda salondaki LED televizyonun üzerinde bugüne kadar hiç görmediğim büyüklükte bir kuş duruyordu. Tam olarak ne yapacağımı bilemedim. Çünkü insanın hayatında evine bu büyüklükte bir şahin kaç defa girer ki ? Sağ olsun kuşlardan anlayan bir komşumuzdan yardım istedik, o da bir battaniye ile zorda olsa şahini yakaladı. Kuşa eziyet olmasın diye hemen doğaya bıraktık” diye konuştu.
Öte yandan evde yaklaşık bir saat kalan şahin evdeki parkeleri, masaları tırmalayarak çizdiği ve deldiği görüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327