Davutoğlu'ndan seçim sonrası ilk açıklama

26. Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Parti resmi olmayan sonuçlara göre tek başına iktidar olmayı garantiledi. Seçim sonrası Başbakan Davutoğlu Konya'da kısa bir açıklama yaparak, 'Bu zafer milletimizindir' dedi.

Davutoğlu'ndan seçim sonrası ilk açıklama
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, açıklanan ilk sonuçlara ilişkin konuştu.

Davutoğlu, "Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer; bizim değil, bu zafer milletimizindir. Bugün zafer günü ama bugün tevazu günüdür. İnşallah önümüzdeki 4 yıl güzel hizmetler edip 2019'da tekrar huzurunuzda olacağız" dedi.

"EN ZOR ZAMANLARDA 'YANINIZDAYIZ' DİYE HAYKIRDIĞINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN"
Seçim sonuçlarını memleketi Konya'da takip eden Davutoğlu, açılan sandıklar üzerinden elde edilen ilk verilere ilişkin Meram İlçesi'ndeki evinin önünde açıklamalarda bulundu. Partililere seslenen Davutoğlu, "Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer; bizim değil, bu zafer milletimizindir. Bu zafer; Konyalıların, bu zafer komşularımızın, bu zafer vatandaşlarımızındır. Sizlere hiçbir zaman sırtımızı dönmedik, dönmeyeceğiz. Şimdi büyük meydana Hz. Mevlana'nın huzuruna ziyarete gideceğiz. Orada on binlerce kardeşim bekliyor. Yine Ankara'da on binlerce kardeşimiz soğukta bekliyor. Sizlerle inşallah ayrıca teker teker kucaklaşacağım. Ama bizi bağrınıza bastığınız için en zor günlerde, en zor zamanlarda 'Yanınızdayız' diye haykırdığınız için Allah sizden razı olsun" diye konuştu.


"ÖNÜMÜZDEKİ 4 YIL GÜZEL HİZMETLER EDİP 2019'DA TEKRAR HUZURUNUZDA OLACAĞIZ"
Başbakan Davutoğlu, bugünün hem zafer hem de tevazu günü olduğunu belirterek "Bugün demokrasimizin, milletimizin zafer günü. Hepinizden, bu zafere katkıda bulunan bütün kardeşlerimden Allah razı olsun. Daha yolun başındayız. İnşallah sizlerle birlikte daha nice, nice yollar kat edeceğiz. Nice güzel hedeflere yürüyeceğiz. Allah sizden razı olsun. Allah utandırmasın. Bugün zafer günü ama bugün tevazu günüdür. Zafer millete aittir. Bugün de tek duamız, tek niyazımız Allah utandırmasın; demek olacak. İnşallah önümüzdeki 4 yıl güzel hizmetler edip 2019'da tekrar huzurunuzda olacağız" ifadelerini kullandı.

"Elhamdülillah"

Başbakan Davutoğlu ilk yorumunu twitter üzerinden yaptı. Attığı tweetle 'ELHAMDÜLİLLAH' yazarak ilk yorumunu yaptı.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327