Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri

Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'i ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, hastane çıkışında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından rahatsız olan Davutoğlu; "Onun aklına ihtiyacımız yok. Sadece sussun" dedi.

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri

Davutoğlu, 2 polisin şehit olduğu silahlı saldırıda yaralanan Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’i ziyaret etti. Hastane çıkışında yaptığı açıklamada, Ürker’in sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Davutoğlu, olayın sorumlularının hesap vereceğini kaydetti.

Davutoğlu, ana muhalefet partisi liderinin yeni tezkere teklifine de değinerek, "Kılıçdaroğlu’nu anlamak mümkün değil. Yaptığı sorumsuzluktur, tarihe geçecek bu kritik dönemde yapılan bir ihanettir. Kimse IŞİD’e yardım yapıldığı tezini ispat edemez. Elinde belge olmadan bir devleti itham altında bulunmak bir ana muhalefet partisine yakışmaz" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun tek derdinin Esed’i korumak olduğunu savunan Davutoğlu, "Yarın IŞİD Haseki’ye saldırdığında her bir il için, ilçe için ayrı ayrı tezkere mi çıkaracağız" diye sordu.

CHP liderinin yeni bir teklif getirdiğini anlatan Başbakan, "Zarar görenlere tazminat verilsin diyor. O bunu düşünürken biz zaten yardımları başlattık. Bu tür durumlarda otomatik olarak devlet terör mağdurlarının yanındadır. Bütün vatandaşlarımızın zararları tanzim edilecek. Kılıçdaroğlu’nun aklına ihtiyacımız yok, sadece sussun" ifadelerini kaydetti. 


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327