Dbp’den "albay’ı Işid’ciler Öldürdü" İddiasi

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Adana İl Başkanı Uğur Bayrak, dün gece meydana gelen olaylarda Ahmet Albay’ın evinin önünde öldürülmesiyle partisi ve Kobani için gösteri yapan grupların ilgisinin olmadığını söyledi.Bayrak, düzenlediği...

Dbp’den
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Adana İl Başkanı Uğur Bayrak, dün gece meydana gelen olaylarda Ahmet Albay’ın evinin önünde öldürülmesiyle partisi ve Kobani için gösteri yapan grupların ilgisinin olmadığını söyledi.
Bayrak, düzenlediği basın toplantısında, son 3 gündür Adana’da Kobani için yapılan eylem ve yürüyüşlerin çarpıtılarak Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi’ne (DBP) mal edildiğini ifade etti.
Eylem yapan gruplara IŞİD’e yakın kişilerin pompalı tüfek ve uzun namlulu silahlarla ateş açıp yaraladığını iddia eden Bayrak, "Ahmet Albay’ın öldürüldüğü Çamlıbel Mahallesi’nde de IŞİD çeteleri silahlarla rastgele sağa sola ateş ederek, yolları trafiğe kapatarak kimlik kontrolü yapıp, halkı tehdit etmişlerdir" dedi.
IŞİD çetelerinin Ahmet Albay’ın oğlunun yanına giderek yapacakları eyleme katılmasını istediklerini öne süren Bayrak, "Buna karşı çıkan Ahmet Albay’ı bıçakla ve tüfekle vurmuşlar. Bizimle ilişkilendirilmeye çalışılan bu olayla ne partimizin, ne Kürtlerin, ne de Kobani için eylem yapanların bir ilgisi yoktur. Olayı IŞİD çeteleri yapmıştır. Sorumlu IŞİD çeteleri ve bu çetelere karşı önlem almayan emniyet güçleridir" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327