Demirci Halk Eğitim’den Avcılara Sertifika

Demirci’de Avcı Eğitim Kursu’na katılan 28 kursiyer eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 13. maddesine dayanılarak hazırlanan “Avcı Eğitimi ve Avcılık Belgesi Verilmesi Esas ve Usulleri...

Demirci Halk Eğitim’den Avcılara Sertifika
Demirci’de Avcı Eğitim Kursu’na katılan 28 kursiyer eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.
4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 13. maddesine dayanılarak hazırlanan “Avcı Eğitimi ve Avcılık Belgesi Verilmesi Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Demirci Halk Eğitim Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Manisa İl Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği “Avcı Eğitim Kursu”na 28 kursiyer katıldı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Manisa İl Şube Müdürü Uğur Bayil, avcı eğitim kursu açmalarındaki amaçlarının sürdürülebilir av yönetimi için avcıların bilinçlendirilmesini sağlamak olduğunu söyledi. Söz konusu kurslarda ekoloji ve çevrenin korunması, sürdürülebilir avcılık ilkeleri, avcılık tarihi, psikolojisi, felsefesi ve özü, av silahları, av hayvanları. av köpekleri, av kazalarında ilk yardım, avcılıkta gerekli bilgiler, kara ve su ürünleri avcılığını düzenleyen yasalar, Merkez Av Komisyonu (MAK) kararları konularında kursiyerlere bilgiler verdiklerini belirten Bayil, “Eğitimin sonunda yazılı sınav yaptırılarak başarılı olanlara sertifika verilmektedir. Söz konusu eğitimlerle bilinçli ve belgeli avcı sayısının arttırılması hedeflenmektedir.” dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Manisa İl Şube Müdürü Uğur Bayil, "İlimiz Manisa’da her 100 avcıdan sadece 6’sının “Av Belgesi” bulunuyor. Bu çok az. Ve insanlar maalesef belgesiz ve eğitimsiz şekilde avlanıyor. Eğitimsiz ve belgesiz avlananlara çok ağır cezalar uygulanacak” şeklinde konuştu. Avcı eğitim kurslarını açmaya devam edeceklerini söyleyen Bayil, vatandaşları bundan sonra açılacak eğitimlere katılmalarını istedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327