Demirköprü Barajı’nda Balıkçılık Masaya Yatırılıyor

Köprübaşı İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan Demirköprü Baraj Gölü Sürdürülebilir Balıkçılık Yönetim Planının Arastırılması Projesi ile Demirköprü Baraj Gölü’ndeki balıkçılık masaya yatırılıyor.Köprübaşı...

Demirköprü Barajı’nda Balıkçılık Masaya Yatırılıyor
Köprübaşı İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan Demirköprü Baraj Gölü Sürdürülebilir Balıkçılık Yönetim Planının Arastırılması Projesi ile Demirköprü Baraj Gölü’ndeki balıkçılık masaya yatırılıyor.
Köprübaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında hazırlanan projenin Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmesi uygun görülmüştü. Projenin sözleşmesi Köprübaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz tarafından imzalandı. Konu hakkında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir, "Projemiz ile Demirköprü Baraj Gölü’nde yürütülen balıkçılık (avcılık ve yetiştiricilik) faaliyetlerinin sürdürülebilir yönetimi amaçlanmıştır. Demirköprü Baraj Gölü havzası için daha önce hazırlanmış fizibilite etüdü olmadığı için balıkçılık yönetimi zorlaşmaktadır. Proje kapsamında öncelikle balıkçılık yönetiminin ihtiyaç duyduğu söz konusu balıkçılık yönetiminin yapılacağı ekosistemin güncel durumunu, balıkçılık ekonomisini ve biyolojisini gösteren verilerin elde edilmesi hedeflenmektedir. Bu veriler ısıgında hazırlanacak olan fizibilite raporu ile Demirköprü Baraj Gölü’nde kısa, orta ve uzun vadede balıkçılıgın gelişmesine yönelik önemli bir mesafe kat edilmiş olacaktır. Demirköprü Baraj Gölü ve havzası için hazırlanacak fizibilite etüdü, önümüzdeki 15-20 yıl içinde gölde yapılması düşünülen yatırım faaliyetlerine ışık tutacak ve diğer göl havzaları için de model oluşturacaktır" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327