Deniz Baykal genel başkanlığa yeşil ışık yaktı

Deniz Baykal, CHP Genel Başkanlığı'na tekrar döner misiniz sorusuna sürprizli bir cevap verdi.

Deniz Baykal genel başkanlığa yeşil ışık yaktı

“Yeniden genel başkanlığa dönmeniz mümkün mü?” sorusunu yanıtlayan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, “Siyaset, ülke sürekli değişim yaşanan bir alandır. Ne olacağını bilemeyiz. Siyasetin içinde daima bir sürpriz, bilinmezlik vardır. O bilinmezlik ne zaman ortaya çıkar, nasıl ortaya çıkar kimse bilemez” dedi.

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kanal D’de yayımlanan Abbas Güçlü ile Genç Bakış programının konuğu oldu. Uzun süredir televizyon programına katılmayan Baykal, Abbas Güçlü ve vatandaşlardan gelen video soruları yanıtladı. Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Baykal, programın son bölümünde, “CHP’de değişim olur mu? Baykal’ın yeniden genel başkanlığa dönmesi mümkün mü?” sorusuna ucu açık bir yanıt verdi.

''GEREĞİNİ YAPARIZ''

Baykal, “Siyaset, ülke sürekli değişim yaşanan bir alandır. Ne olacağını bilemeyiz. Siyasetin içinde daima bir sürpriz, bilinmezlik vardır. O bilinmezlik ne zaman ortaya çıkar, nasıl ortaya çıkar kimse bilemez. Bir bakarsın CHP büyük bir başarı gerçekleştirebilir. Bu Türkiye’de çok önemli değişimlere yol açar. Bir bakarsın CHP, şu andaki tahminleri, temennileri bırakarak söylüyorum; şartlar nasıl gelişir, ne olur bilemeyiz. Bir değişim olmayacağı kanaati netlik kazanır, ona göre bir süreç işler şimdiden bekleyiş ve varsayımları koyarak ona göre yürümek doğru değil. Seçmen olarak, politikacı olarak, partiler olarak, yöneticiler olarak görevimizi yapalım sonra ülkenin şartları hepimize ne yapmamız gerektiğini söyler bunun gereği de yapılır” diye konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327