Denizcilere Yönelik Meteorolojik Hizmetler Masaya Yatırılacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji II. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Denizcilik Sektörüne Verilen Meteorolojik Hizmetler’ konulu seminer, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yapılacak.Yapılan açıklamada, seminerin temel...

Denizcilere Yönelik Meteorolojik Hizmetler Masaya Yatırılacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji II. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Denizcilik Sektörüne Verilen Meteorolojik Hizmetler’ konulu seminer, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yapılacak.
Yapılan açıklamada, seminerin temel amacının Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak denizcilik sektörüne yapılan yatırımlar ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek, sektör için üretilen veri ve tahmin bilgilerini kullanıcılara tanıtmak ve kullanımını arttırarak ülke menfaati için faydaya dönüştürmek olduğu belirtildi. Denizcilik Sektörüne Verilen Meteorolojik Hizmetler Semineri’nde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanlığı, Deniz Meteorolojisi Şube Müdürlüğü’nden Mühendis Yüksel Yağan, ‘Deniz Otomatik Meteorolojik Gözlem İstasyonları (D-OMGİ), HF radar sistemleri, modellerin (METU3 ve SWAN Dalga Modelleri) tanıtımı, bu sistemlerle üretilen meteorolojik bilgi ve verilere ulaşım metotları ile günlük hayatta kullanımı’ konularında bir sunum yapacak. Seminerin diğer konuşmacısı Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü’nden Mühendis Ramazan Karatlı ise, ‘Deniz Meteorolojik Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi’ konusunda sunum yapacak. Seminerde ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ‘Piri Reis Denizcilik Sayfaları’ ile ilgili bilgilendirme ve tanıtım da yapılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327