Denizli İtfaiyeden İlçelerdeki Okullara Eğitim

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ve itfaiye teşkilatının 300’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla ilçelerdeki okullarda eğitim programı düzenledi.Denizli Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, itfaiye teşkilatının...

Denizli İtfaiyeden İlçelerdeki Okullara Eğitim
Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ve itfaiye teşkilatının 300’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla ilçelerdeki okullarda eğitim programı düzenledi.
Denizli Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, itfaiye teşkilatının kuruluşunun 300’üncü yıldönümü nedeniyle Tavas, Çivril ve Acıpayam İlçesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik "Yangın Güvenlik Eğitimi" verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri İtfaiye Haftası kapsamında düzenlediği eğitim çalışmasına Tavas ile başladı. Tavas Sait Kalaycıoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri ile bir araya gelen itfaiye ekipleri küçükleri yangın, trafik kazası, kurtarma çalışmaları, yangına müdahale gibi konularda bilgilendirdi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İlyas Tuncer itfaiyenin asli görevinin yangın söndürmek olduğunu belirterek, "Ama bunun dışında bizim birçok görevimiz var. Bu görevlerin arasında da yangın çıkmaması üzerine koruyucu hizmetler ile ilgili bilgiler veriyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak bizler yıl içerisinde 50 okul, 50 anaokulu ile 50 iş yerine giderek öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi hedefledik. Bu kapsamda halkımıza daha rahat ulaşmış olacağız" dedi.
Halka ulaşmanın en kolay ve en önemli yolunun okulları ziyaret ederek öğrencilere yangın ve itfaiye ekiplerinin çalışmalarının anlatmaktan geçtiğini kaydeden Tuncer, "Çünkü çocuklar bizim geleceğimiz. Bizler de güvenli bir nesil elde etmek istiyoruz. Bazı yıllarda çocuk kaynaklı yangınların sayısı yüzde 30’u bulmakta. Bu nedenle çocuk kaynaklı yangınların önüne geçmek ve yangın sayılarının düşmesine katkı sağlamak adına eğitimler düzenliyoruz" dedi.
Öğrencilere verilen bilgilerin ardından okul bahçesinde tatbikat düzenlendi.
İtfaiye eğitim programının Tavas’ın yanı sıra Çivril ve Acıpayam’da da verildiği ifade edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327