DENİZLİ’DE OKUL SERVİS SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM

Denizli’de taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma yapan araç sürücüleri ve rehber personeli ile okul servis araçları sürücülerine yönelik seminer düzenlendi.Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

DENİZLİ’DE OKUL SERVİS SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM
Denizli’de taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma yapan araç sürücüleri ve rehber personeli ile okul servis araçları sürücülerine yönelik seminer düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Merkezefendi ve Pamukkale ilçe milli eğitim müdürleri, Emniyet Amiri Mithat Tüziner ve taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma yapan öğrenci servis sürücüleri, rehber personeli ve okul servis araçları sürücüleri katıldı.
Seminerde trafikte sürücülerin uyacağı kurallar, Milli Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği, Öğrenci Taşıma Uygulamaları Sözleşme Esasları, Yaş Grupları ve Engel Grupları itibariyle öğrenci, kursiyer ve veli davranış modelleri, sürücü ve rehber personelin etkili iletişim yöntemleri konularında slayt eşliğinde sunum yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada, çocukların güvenliğinin öncelikli konuların başında geldiğini belirterek, okul servis araçları sürücülerinin çocukları güvenli bir şekilde okullarına ve evlerine taşımakla yükümlü olduğunu vurguladı. Oğuz, "İlimizde zaman zaman okul servisleri hakkında ufak tefek sıkıntılar olmaktadır. Bunların denetimleri müfettişlerimiz ve Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Görevini çok iyi şekilde yapan servisleri kutluyorum" diye konuştu. Oğuz, servis araçları ile ilgili denetimlerin de aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327