Denizli'de patlama! Çok sayıda yaralı var...

Denizli kent merkezinde unlu mamüller üretimi ve satışının yapıldığı işyerinde bu sabah meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 3'ü ağır 20 kişi yaralandı. Patlamanın sanayi tipi tüplerden kaynaklandığı sanılıyor.

Denizli’nin en hareketli bölgesi Bayramyeri yakınlarında 357’nci sokak içinde, unlu mamüller üretiminin ve satışının yapıldığı işyerinde saat 09.10’da patlama meydana geldi. Beş katlı binanın zemin katındaki işlerinde meydana gelen patlamada, sokak savaş alanına döndü. Patlamanın meydana geldiği işyeri enkaza dönerken, patlamanın şiddetiyle karşı binaların özellikle ilk üç katlarındaki tüm işyeri ve evlerin camları kırıldı, pencere çerçeveleri yerlerinden fırladı. Bölgeye çok sayıda ambulans, kurtarma ekipleri sevkedildi.

İlk belirlemeye göre işlerinde bulunan ve adı belirlenemeyen 1 kişi hayatı kaybetti. Ambulanslar 3'ü ağır, 20 yaralıyı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Server Gazi Devlet Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi ve özel sağlık kurumlarına taşıdı. Yaralıların çoğunun yoldan geçenler olduğu öğrenildi. Ayrıca cam kırıklarından etkilenip durumları hafif olan birçok yaralının da hastanelere gitmeyip pansumanlarını yaptırdıkları bildirildi.

Denizli Valisi Abdulkadir Demir de olay yerine gelerek incelemede bulundu. Vali Demir, "İlk belirlememize göre işyerindeki 1 kişi öldü, 3'ü ağır 20 yaralımız var. 3 yaralı dışındakilerin, durumu iyi. İşyerinde sanayi tipi tüplerin bulunduğu görüldü. Patlama büyük ihtimalle gaz sıkışmasından kaynaklandı. Ancak kesin sonuç incelemeyle ortaya çıkacak" dedi.

Bu arada işyerinin bulunduğu binada doğalgaz olmadığı, ancak sokakta ve bitişik binalarda doğalgazın olduğu öğrenildi.

AFAD: 36 YARALI


Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden patlamayla ilgili yapılan açıklamada, yaralı sayısının 3’ü ağır 36’ya çıktığı bildirildi. Durumu hafif olan yaralıların da hastaneye kendilerinin gitmesiyle yaralı sayısının arttığı öğrenildi. Yaralılardan 16’sının tedavisinin ayakta yapıldığı ancak işleri sahibi olduğu belirtilen 8 aylık hamile Didem Fazlı’nın vücudunda yüzde 50 yanık meydana geldiği, yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

AFAD’ın açıklamasında ilk belirlemeye göre patlamaya sanayi tipi tüplerden sızan gazın neden olduğu bildirildi.

Öte yandan zemininde bir ay önce devirle yeniden açılan unlu mamüller işyerinin bulunduğu 6 katlı binanın üst katlarının boş olduğu görüldü. Oldukça eski olan binanın daha önce sürücü kursu tarafından kullanıldığı kaydedildi.

PATLAMANIN SEBEBİ BELİRLENDİ

Denizli’de meydana gelen patlamanın nedeninin binanın alt katında yer alan sanayi tüplerinden sızan gaz olduğu belirlendi.
Denizli’de sabah saatlerinde meydana gelen patlamayla ilgili çalışmalar devam ederken, Denizli Valisi Abdülkadir Demir konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Olayın sabah erken saatlerde meydana geldiğini belirten Vali Demir, şöyle konuştu:
"Sabah saatlerinde bir iş yerinin alt katında patlama oldu. Patlama neticesinde can kaybımız var. Patlamanın nedeni doğalgaz değil. Ancak, unlu mamul imalatının yapıldığı binanın alt katında sanayi tüpleri var. Sabah saatlerinde buradaki tüplerin kaçak olduğu anlaşıldı. Kaçak olduğu için iş yeri sahibi kaçak olduğunu firmaya söylüyor. Burada gaz kaçağı giderilmiş. Ancak firma ayrılınca bir patlama meydana geliyor. O iş yerinin yanında bir butik firmasında çalışan Ayfer Yıldırım isimli bir kadın hayatını kaybetti. 3 vatandaşımız yoğun bakımda tedavi görüyor. 35 yaralı var. Konuyla ilgili idari ve savcılık soruşturması var. Ülkemizin başı sağolsun. İş yeri vergi dairesine başvurmuş. 16 sanayi tüpü var. Kaçaktan dolayı patladığını düşünüyoruz. Herşeyi inceliyoruz. Bir sıkıntı varsa bununla ilgili gereken yapılır.’’


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327