Denizlili Dansçılar Belçika’da Büyük Beğeni Topladı

Tan Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, Belçika’nın Namur şehrinde gerçekleştirilecek festivale katıldı.19 gün sürecek olan 55. Uluslar Arası Jambes - Namur Halk Oyunları Fastivali’ne davet edilen Tan Halk Oyunları ekibi aynı zamanda...

Denizlili Dansçılar Belçika’da Büyük Beğeni Topladı
Tan Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü, Belçika’nın Namur şehrinde gerçekleştirilecek festivale katıldı.
19 gün sürecek olan 55. Uluslar Arası Jambes - Namur Halk Oyunları Fastivali’ne davet edilen Tan Halk Oyunları ekibi aynı zamanda festivalde Türkiye’yi temsil eden tek ekip oldu. Türkiye’nin yanı sıra festivale Gürcistan, Bolivya, Rusya, Tayvan, Güney Kore, Bulgaristan, İtalya, İspanya ve Almanya’dan da halk oyunları ekipleri katılıyor.
Geçmiş dönemlerde yapılan yurt dışı festivallerinde Denizli’yi başarıyla temsil eden Tan Halk Oyunları ekibi Belçika’da da ilgi odağı oldu. Diğer ülkelere sahnede 15’er dakika süre verilirken, Tan Halk Oyunları ekibine 45 dakika sahnede kalma izni verildi. Grubun kurucusu Tevfik Tan’ın eşi Meral Tan’ın da yer aldığı ekip ilk gün sergilediği oyunlarda özellikle gurbetçi vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı.
Ağustos ayının son günlerine kadar Avrupa’daki bir çok festivale katılacak olan ekip sırasıyla, Yunanistan, İtalya, İsviçre, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Fransa, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Makedonya’da gösteriler sunacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327