Dere Kenarına Çöp Döken Çocuklara Muhtardan İbretlik Ceza

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde köy deresinin yanına çöp döken çocukları yakalayan muhtar, ilginç bir ceza vererek çöpleri geri toplattı. Muhtar o anları ise kendi cep telefonu ile kaydetmeyi ihmal etmedi.Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı...

Dere Kenarına Çöp Döken Çocuklara Muhtardan İbretlik Ceza
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde köy deresinin yanına çöp döken çocukları yakalayan muhtar, ilginç bir ceza vererek çöpleri geri toplattı. Muhtar o anları ise kendi cep telefonu ile kaydetmeyi ihmal etmedi.
Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan, Cömert Deresi yanına çöp getirerek döken çocuklar olduğu ihbarını alınca hemen bölgeye gitti. Patpat diye tabir edilen araç ile başka köyden gelen 3 çocuğun dere kenarına çöp döktüğünü gören muhtar, çocukları hemen yakalayarak çöpleri geri yükletti. Muhtar Recep Tufan, cezanın herkese ibret olmasını isteyerek görüntüleri Facebook sayfasından paylaştı.
Çöpleri dökerek çevreyi kirleten minik çocuklar ise görüntüyü çeken muhtardan özür dilemeyi ihmal etmedi.
Vatandaşı tembihlediğini ifade eden Tufan, “Beni aradılar. Onlar döktü, ben de toplattım. Büyüklere örnek olsun. Çevreyi kirletenlere örnek olsun. O çocuklar bilmiyormuş, özür dilediler” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327